Zveme na křest knihy Mesto pre všetkých? Odkrývanie infraštruktúry segregácie od výzkumného týmu RUVK, kterou vydává Fakulta výtvarných umění VUT. Na křest navazuje výstava a třídenní doprovodný program, více informací zde.

 

18:00 otevření prostoru Sklepní scény CED s výstavou Mesto: Hranice tolerancie

19:00–20:30 prezentace knihy a výstavy členkami a členy týmu RUVK, prostor pro otázky

20:30–22:00 DJ KellnerHellSkiing

 

Kniha vychází z interdisciplinárního angažovaného výzkumu, který probíhal mezi lety 2020–2022. V rámci něhož vznikla případová studie o tzv. vyloučené lokalitě nacházející se ve Velkém Krtíši, malém okresním městě na jihovýchodním Slovensku. Tým RUVK, který výzkum realizoval, byl složený z designérek, architektů, sociálních vědkyň, odborníka na sociální bydlení a právníka a v lokalitě pracoval v různých sestavách od roku 2018.

 

Křest knihy se uskuteční v instalaci výstavy Mesto: Hranice tolerancie, která je aluzí na konferenční prostředí. Výstava je volně inspirována sebranými daty, která RUVK vytvořil během výzkumu. Instalační řešení je představením spekulativních návrhů na inovaci produktů a služeb pro tzv. nepřizpůsobivé i interpretací „tvrdých” dat do podoby politických rozhodnutí.

 

autor: Kolektiv RUVK – Kristýna Jamrichová, Denis Kozerawski, Jakub Mácha, Barbora Menšíková, Ondřej Mohyla, Roman Novotný, Martina Růžičková, Michal Zálešák

ilustrace: Zdena Giacintová

fotografie: Paula Malinowska

grafická úprava: Mikuláš Macháček (zetzetzet)

sazba: Kateřina Havelková (zetzetzet)