Poslední dva dobrodruzi zbylí z družiny došli až na konec skalního ostrohu. Nyní stojí před rozhodnutím, jak se sami podělit o nabyté zkušenosti a navzájem si rozdělit kořist, aby vůbec nabrali odvahu pokračovat dál. Výstup z kobky mají daleko za zády a na obzoru už jdou rozpoznat obrysy další výzvy. Zakroucené špičky jejich bot jako by samy sledovaly stezku vinoucí se pod nohama. Ten mrzutější z nich si polohlasně povzdychne: “Zkus chodit v mých botách”. “A přitom nesejít z cesty,” pomyslí si druhý.  

 

Štěpán Brož se narodil v roce 1992 ve vesnici Řež blízko Prahy. Věnuje se hlavně malbě a kresbě, příležitostně také grafice pro kapely a projekty svých přátel. Momentálně završuje své studium v Ateliéru malířství I (pod vedením Vasila Artamonova) na FaVU VUT v Brně. Těší se z rave hudby, dronování black metalových kytar a fantasy příběhů. Aby přežil zápas se životem v pozdně kapitalistické společnosti, hledá možné překryvy mezi magičnem, humorem a vážností. 

 

Mette Rasmussen, narozena 1993, žije v dánském Bornholmu a v srpnu dokončuje studium na Funen Art Academy. Považuje se za “nissoložku” (termín odvozený od dánského slova “nisse”, tedy trpaslík či gnóm), což znamená zkoumání “nisseho” citové prožívání v lidském světě. Užívá “nisseho” jako médium, které promlouvá k ní, za ní i k světu. Jelikož má “nisseho” za společníka, je schopna vytvářet obrazivost, která rezonuje, protože “nisse” se sebou přináší mnohé příběhy a emocionální výpověď.

 

Kurátoři: Tina Poliačková & Lumír Nykl