Letos podruhé LEPORELO+ vrací do Brna výstavu nejlepších prací 17. ročníku mezinárodní soutěže obalového designu Mladý obal 2012. Vernisáž výstavy v podobě tea party se uskuteční v LEPORELO+ / Dům umění města Brna, dne 4. září v 18,00. Tématem letošního ročníku byl čaj a proto se i celá instalace ponese v čajovém duchu. Výstava potrvá až do 23. září 2012.

OTVÍRACÍ DOBA: Út – Ne / 10 – 18 / www.leporeloplus.cz

Výstava představí výběr nejlepších prací přihlášených do 17. ročníku soutěže, zaměřené na designé
ry do 30 let z celého světa. Do soutěže se v tomto roce přihlásil doposud rekordní počet téměř 900 prací a na výstavě bude možné prohlédnout 60 nejlepších, které vybrala odborná porota.

Soutěž byla tradičně hodnocena ve dvou kategoriích. Do skupiny studentů vysokých škol a mladých designérů do 30 let se přihlásilo 460 tvůrců. Vítězkami se stala dvojice designérek z Chorvatska, Katarina Matković a Tihana Pecirko, jež porotu přesvědčila svým univerzálním papírovým kalíškem Jen můj šálek čaje, který umožňuje vychutnání každodenního šálku oblíbeného čaje v každé situaci. Kromě tří vítězných pozic byla v této kategorii udělena i speciální Cena Slovenského centra dizajnu. Vítězství v kategorii středních škol putuje již potřetí v řadě do Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti. Nejvyšší příčku získal Matěj Picek se svojí prací FruiTea.

Autory čajové výstavní instalace jsou designéři ze skupiny Mančaft Lucie Smyslová, Jiří Toman a Michal Kukačka. Katalog 17. ročníku Mladého obalu graficky ztvárnila grafická designérka Radka Pitrmucová. Autorem papírové trofeje, kterou byl obdarován každý z vítězů, je Jan Činčera. 18. ročník soutěže Mladý obal bude vyhlášen na podzim roku 2012. Veškeré informace bude možné nalézt na stránkách soutěže: www.mlady-obal.cz. Organizátorem projektu je od roku 2009 CZECHDESIGN.CZ.

Mediální partneři projektu: Font / DesignMagazin.cz / Design portal / Radio Wave / Radio 1 / Designum / Designby / DESIGNEAST.EU / Packaging / Design Cabinet CZ / maxidesign.cz / Designum

Partneři projektu: Icograda / Slovenské centrum dizajnu / Studio Činčera / Česká centra / Pixmac / Pickwick / Uměleckoprůmyslové muzeum / Národní technické muzeum / Kidó / Kant