Galerie výtvarného umění v Náchodě zve na slavnostní zahájení výstavy a předání cen vítězům 14. ročníku výtvarné soutěže Naše Galerie – Hra a čas.

  

Čas, když na něj nemyslíme, jakoby neexistoval. Jednou se vleče, jindy utíká nebo dokonce letí, někoho tlačí a na nikoho nečeká. Vzácný ukazatel moudrosti a labyrint poznání života. Ať chceme, nebo ne, je součástí našich životů – nic z toho, co uděláme, nemůžeme vrátit, změnit ani vymazat. Je s námi nerozlučně spjat – vše co děláme, děláme v čase.

  

Čas je naprosto jedinečný, a proto jsme na podzim roku 2023 poprvé vyzvali soutěžící v okruhu 20 km od Náchoda k výtvarné hře a pokusu o jeho výtvarné zhmotnění. Do této oblasti nově spadá i polské území, čímž jsme chtěli navázat spolupráci s tamějšími výtvarníky. Na otázku Co je to vlastně čas? odpovědělo 143 soutěžících, kteří přihlásili 207 prací. Z toho 7 soutěžících bylo z Polska.

  

kurátorka: Veronika Ansorge

porota: Alexander Peroutka, Veronika Ansorge, Helena Müllerová, Tereza Karhanová, Michal Burget, Markéta Zlesáková a Hynek Šnajdar