Prostory galerie na Chodovské tvrzi v mnohém připomínají bytovou jednotku a instalace výstav v nich snadno sklouzává do nechtěného bytového koloritu. Co se ale stane, když galerii (skutečně) přebudujeme na dočasné apartmá a z našich obýváků, ložnic, kuchyní a možná i koupelen přistěhujeme umění? Vstoupíme do bytu plného příběhů, které vyprávějí o uměleckém díle v prostředí domácnosti.

Nezvaný host reaguje na konkrétní momenty a specifika spojená s konfrontací uměleckého díla a bytového prostředí, umělce a domácnosti. Nejde jen o estetiku, ale také o příběhy, jichž součástí mohou být jednotlivé artefakty. Zpochybnění konvencí, které jsou spojeny se vztahem současné umělecké tvorby a soukromí jež obýváme, stejně jako vybočení ze zažitých forem galerijní prezentace, je předpokládáno…

Vystavující umělci:

Karíma Al-Mukhtarová, Vasiliy Artamonov, Ondřej Boušek, Aleš Čermák, Patricie Fexová, Sylva Francová, Pavla Gajdošíková, Jan Haubelt, Markéta Jáchimová, Jana Kalinová, Barbora Kleinhamplová, Jiří Kovanda, Petr Krátký, Magdalena Kwiatkowska, Alexey Klyuykov, Petr Lysáček, Marek Meduna, Petra Pětiletá, Jan Pfeiffer, Sláva Sobotovičová, Vítek Soukup, Johana Střížková, Jiří Thýn, Benedikt Tolar, Filip Turek, Tereza Velíková, rtf.

Kurátor: Viktor Čech, Helena Blašková
Architekt výstavy: Tomáš Svoboda