Výstava Ateliéru sochařství Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze a přizvaných umělců. Na zahájení výstavy vystoupí skupina Please The Trees.

Vystavující umělci: Jan Boháč, Filip Cenek, Jiří David, Milan Grygar, Dominik Hejtmánek, Anna Hulačová, Stanislava Karbušická, Eva Koťátková, Jiří Kovanda, Matouš Lipus, Marek Meduna, Richard Nikl, Rudolf Samohejl, Pavla Sceranková, František Skála, Vladimír Skrepl, Filip Turek, Jan Turner a další

Jedním z témat výstavy Lapidárium – jak ostatně naznačuje název – je samotné sochařství. Cestou vzájemné umělecké a kurátorské práce nejmladší, střední i starší generace sochařů a umělců vztahujících se k sochařství, si chce prohlédnout, co se stalo s českým sochařstvím od dob vymezování se sochy a objektu, rozšířeného pole sochařství v 70. letech a nenápadné a hybridní formy konce starého a začátku nového tisíciletí.

Lapidárium je místem, kde se uchovávají sochařské a architektonické fragmenty, jejichž hodnota už byla odborníky uznána. Typologie takovéhoto prostoru se proto nabízí ke krátkému ohlédnutí se zpět. Nepůjde ovšem o uložení či dokonce odložení již použitých forem a obsahů, ani o jejich recyklaci. Přesně vybrané umělecké práce budou naopak umístěny k sobě tak, aby ze současného pohledu byly schopné vypovídat.

Konkrétní prostor pod Betlémskou kaplí je krásnou podzemní krajinou, které dovolíme podmanit si způsob prostorového řešení do peripatetické modelace. Výstava bude větvící se lineární instalací s kvalitami vyhlídkové stezky, jíž bude návštěvník procházet jako kulturní krajinou.

Please The Trees

alternative rock

Svébytná formace jež si individuální cestou a nasazením pomalu ale jistě dobývá pevnou pozici nejen na tuzemské hudební scéně. Skupina vznikla v roce 2005 a během koncertů, které nabývají až extatických dimenzí, představuje především nové album 'A Forest Affair', které kapela natočila s producentem Jonathanem Burnsidem v říjnu 2011 během druhého amerického turné u kalifornského San Francisca. Album vyšlo u vydavatelství Starcastic Records v říjnu 2012 a bylo oceněno výroční hudební cenou Anděl za nejlepší alternativní počin v roce 2012.

www.pleasethetrees.com
www.facebook.com/pleasethetrees
www.starcasticrecords.cz/kapely/21/please-the-trees

POST-HUDBA:

Divnej existenciální pop z Prahy nebo Brna

Mladá kapela, která velmi zaujala před krátkým časem svým debutovým albem Artefakty. Duo pracuje s podněty současné indie-elektronické světové scény, aby je přetavilo do originálního tvaru se znepokojivými českými texty.

http://posthudba.cz
http://post-hudba.bandcamp.com
bandzone.cz/posthudba
https://www.facebook.com/posthudba

Tea Jay Ivo

služebník ve společnosti Hudba (co má duši a rajc)

http://www.myspace.com/teajayivo
https://www.facebook.com/pages/Tea-Jay-Ivo/128426707202994?fref=ts
https://soundcloud.com/teajayivo