Bourání výstavy zpravidla souvisí se stavěním výstavy nové. Umělecký kolektiv Omlouvámesepardón, jenž pro Galerii XY připravil divácky nejúspěšnější výstavu v historii galerie nazvanou Prototypekla!, se se zájemci pustí daleko za výstavní zážitek a umožní jim přímo se podílet na tzv. deinstalaci výstavy.

  

Zúčastnit se může každý, kdo se nebojí fyzické práce a má chuť se s členy Omlouvámesepardón blíže seznámit skrze praktickou činnost. Doporučujeme pracovní oděv; bude se malovat, čistit, demontovat, kutit. Pro děti v doprovodu rodičů připravíme malý kutilský koutek. Přicházet můžete průběžně, bourat budeme celý den.

 

Kolektiv Omlouvámesepardón, jehož osazenstvo specializující se na scénografické, technologické, výtvarné a performativní aktivity a zejména vášnivé kutilství se zabývá především architekturou, instalacemi a jejich realizací, působí na domácí scéně teprve pátým rokem, přesto je jeho kariéra v rámci uměleckých participací napříč všemi žánry poměrně strmá. V rámci dnes již desítek událostí a projektů v různých institucích (Lukovská jizva, PAF, AFO, Galerie XY, Atrium Žižkov, Vlastivědné muzeum Olomouc, Meetfactory Praha, Galerie Villa Pellé a další), na kterých se podíleli, se jedná o první samostatnou výstavu. Nezapře v sobě principy práci Omlouvámesepardón vlastní: kulturu DIY (do-it-yourself – „udělej si sám“), kutilství a přitom precizní výsledky, jež okouzlují čitelnou poetikou a originálním instalačním řešením.

  

Rezervace na galeriexyolomouc@gmail.com, předmět zprávy: workshop.