PAF – Přehlídka filmové animace a současného umění vyzývá autory k zasílání audiovizuálních děl do 14. ročníku soutěže Jiné vize CZ. Soutěž si dlouhodobě klade za cíl vytvářet povědomí o českém pohyblivém obraze: hraničních formách na pomezí animace, experimentálního filmu a videoartu. Očekává se tedy práce s audiovizuálním materiálem v nejširším slova smyslu.

 

DEADLINE PŘIHLÁŠENÍ DO SOUTĚŽE 4. října 2020.

 

Deset děl vybraných letošním kurátorem Jiných vizí bude promítáno jako filmové pásmo v kinosále a dále v rámci galerijní instalace na letošní 19. Přehlídce filmové animace a současného umění v Olomouci (PAF Olomouc), která proběhne od 3. do 6. prosince 2020. Vítěze soutěže zvolí mezinárodní porota (Hlavní cena) a diváci (Cena diváků).

 

V průběhu následujícího roku bude výběr deseti děl pod názvem Jiné vize CZ 2020 prezentován v České republice i v zahraničí. Vítěz Hlavní ceny mezinárodní poroty obdrží finanční odměnu 10 000 Kč.

 

PODMÍNKY PŘIHLÁŠENÍ DO SOUTĚŽE
– dílo lze promítnout v kinosále
– dílo lze instalovat v galerii
– dílo není v termínu uzavření open callu starší více než 18 měsíců
– dílo má nezávislý a nekomerční charakter
– dílo bylo vytvořeno na území České republiky (autor nemusí mít české občanství, rozhoduje místo vzniku)
– soutěž neklade žádná omezení na formu či stopáž díla
– svá díla mohou přihlásit profesionálové i amatéři všech věkových kategorií
– je možné zaslat více děl (pro každé je zapotřebí vyplnit přihlášku zvlášť)
– účast v soutěži není omezená účastí na minulých ročnících (autoři se mohou hlásit opakovaně)
– úhrada přihlašovacího poplatku 100 Kč
– PŘIHLÁŠENÍ DÍLA: https://bit.ly/2Z6iuEs 

 

VÍCE O SOUTĚŽI JINÉ VIZE
Deset nominovaných děl vybírá každý rok osobnost z nejrůznějších odvětví kultury. V předešlých letech byli kurátory soutěže Laura Amann, Rado Ištok, Michal Novotný, Karel Císař, Lenka Střeláková, Marika Kupková, David Kořínek, Dušan Zahoranský, Pavel Ryška, Sylva Poláková, Lenka Dolanová, Martin Fišr a Přátelský film (Michal Pěchouček a Martin Mazanec).
 
Vítězové hlavní ceny předchozích ročníků byli Zbyšek Semelka (2019), Valentýna Janů & Kryštof Hlůže (2018), David Přílučík (2017), Lucie Rosenfeldová (2016), Janek Rous (2015), Barbora Kleinhamplová a Kristýna Bartošová (2014), Petr Šprincl a Marie Hájková (2013), Akile Nazli Kaya (2012), Alexandra Moralesová (2011), David Možný (2010), Daniel Pitín (2009), Martin Kohout (2008) a Viktor Takáč (2007).
 
Pro více informací neváhejte kontaktovat koordinátorku soutěže Nelu Klajbanovou na adrese jinevize@pifpaf.cz