Festival ilustrace a komiksu LUSTRZID Theater – City Art & Performance Center zvou vizuální výtvarníky z České republiky, kteří mají přesah do textilní tvorby, aby se přihlásili do druhého rezidenčního programu v rámci nového projektu Remix Comix, který se bude konat v Amsterdamu.

 

Rezidence je otevřená pěti umělcům z partnerských zemí, kteří budou během dvou týdnů pracovat na společné realizaci multimediálního projektu ve veřejném prostoru. Jedná se o placený rezidenční pobyt, v rámci něhož je umělcům hrazená cesta a ubytování a vyplacen honorář za práci na společném projektu ve výši 2 000 eur (včetně daně).

 

Pozvání je otevřeno jednomu umělci se zájmem o textilní tvorbu (kostýmní výtvarník/multimediální umělec/textilní umělec) z České republiky, bez omezení věku. Vzhledem k zaměření projektu upřednostňujeme autory se zkušeností s textilní tvorbou. Jako člen týmu se vybraný umělec bude podílet na vymýšlení konceptu kostýmů multimediálně-divadelního projektu. Zájem o sociální a urbanistická témata je vítán, zkušenosti s nimi však nejsou podmínkou.

 

termín: 1.–14. květen 2023

deadline podání přihlášek: 31. leden 2023

 

Přihlášky a více informací zde.