Projekce videozáznamu performance k projektu Almy Lily Rayner zabývajícím se komunitními modely vzájemné podpory a diskuze s účastníky performance. Vznik platformy iniciovala Alma Lily Rayner v rámci svého projektu pro výstavu Cena Jindřicha Chalupeckého 2020, která se uskutečnila v PLATO.

 

Návod na přežití je participativní platforma určená pro lidi s rozmanitými zkušenostmi, ale stejným zájmem: mít možnost v těžkých životních situacích najít podporu a také společně vytvářet alternativní podpůrné sítě pro ostatní.

 

Setkávají se zde přeživší sexuálního násilí, zástupkyně romských žen, lidé z LGBTQ+ komunity, lidé se zkušeností se závislostí nebo s psychiatrickou hospitalizací a další ostravské aktivistky a aktivisté zabývající se různými formami útlaku.

 

účastnice a účastníci: Alma Lily Rayner (čte Audre Lorde), Mirka Slívová, Zuzana Fialová, Martin Novák (čte Donnarda White), Alex Sihelská, Andrea Tobolová, Radek Šabacký (čte Bell Hooks), Alex Vonsík, Elena Gorolová, Tess (čte Václava Hraběte), Bára Vidomská (čte Anastázii Klemensovou), Ladislav Fabian, Magdalena Šipka a Jakub Černý (čte Johna Donne)

 

kamera: Michal Blecha, Ivan Svoboda

zvuk: Jakub Černý

překlad do češtiny: Olga Pek, Martin Novák

překlad do angličtiny: Františka Schormová, Veronika Pehe

 

Po projekci proběhne veřejná diskuse s účastníky/účinkujícími performance.

 

Více informací zde.