Unikátní večer zaměřený na elektroakustickou improvizaci premiérově představí v Berlíně usazeného hráče na trombón a elektroniku Rishina Singha, a po čtyřech letech budeme moci v galerii opět zažít akční představení dua KRK.

Duo KRK, které založili George Cremaschi a Matthew Ostrowski roku 2005, se věnuje svalové integraci elektronického a akustického světa zvuků, což vlastně provozují v oblastech různých žánrů už celkem přes 40 let. Jejich zhuštěné spontánní kompozice spojují formální napjatost s divokou energií, která se však nevymyká kontrole, a mísením okamžité musique concrète s virtuózně využívanými neidiomatickými technikami otevírají neprobádané kouty elektroakustické produkce. Na základě svých zkušeností s více než šedesátkou koncertů v různých zemích KRK neustále inovuje a redefinuje současnou improvizační praxi.

Matthew Ostrowski – elektronika; George Cremaschi – kontrabas, elektronika

Rishin Singh
Rodák z Kuala Lumpur Rishin Singh je momentálně v Berlíně usazeným tvůrcem, který se věnuje spíše té tišší rovině volné improvizace. Mezi jeho vyjadřovací prostředky kromě trombónu patří text, partitury, video a performance. Snaha o co nejminimalističtější vlastní zvukový vklad ke zvukům, které ho obklopují, ho řadí mezi mladší generaci tzv. redukcionistů (tím nejradikálnějším je označován jiný trombonista a to Radu Malfatti). Díky svému pobytu v Austrálii Rishin Singh spolupracoval s lidmi jako Jim Denley či Mike Majkowski, v Evropě pak např. s Luciem Capecem, Jasonem Kahnem a dalšími.