Galerie 4 představí výstavu z cyklu Fotografické projekty. Jedná se o studiové portréty osobností, které se v naší společnosti významnou měrou zasloužili o kvalitativní posun kulturní, společenský, mentální, mravní a obecně lidský.

 

V roce 2014 začal Rudo Prekop pracovat na projektu fotografování portrétů osobností z neoficiální kulturní sféry, ze subkultury, z undergroundu. Uvědomil si, že je nejvyšší čas začít systematicky koncepčně obrazově zaznamenávat toto jedinečné a touto dobou již bohužel odcházející společenství lidí.

 

Jedná se o jakýsi obrazový genofond. O nestylizované studiové portréty lidsky výjimečných osobností a jejich konfrontaci se starší i mladší rodovou linií. Během osmi let, kdy na projektu pracoval, se mu podařilo tuto unikátní sociální skupinu zdokumentovat a zmapovat tak dosud obrazově nezmapovaný materiál (cca 60 rodinných či sólo portrétů osobností, cca 130 autorských snímků formátu 50 × 60 cm).

 

Výstupem tohoto dlouhodobého projektu je putovní fotografická výstava a obrazová publikace portrétů a medailonů osobností české neoficiální kulturní sféry.