Vítejte v Salonu Jelisaveta – připravte se na soudný den! Nic vás nenachystá na nadcházející apokalypsu jako den strávený v útočišti krásy a klidu. Od nás odejdete odpočatí a připravení čelit výzvám vnějšího světa.

 

Jelisaveta Rapaić představuje site-specific instalaci, která zároveň slouží jako kosmetický salon. Ve světě, který se točí kolem krásy a estetiky, jež povznášejí i ničí naše životy a sebevědomí, přichází s osobitou koncepcí prostoru, který stojí na nejrůznějších rozporuplných pocitech. Jelisaveta zde typicky pracuje s notnou dávkou ironie a ztvárňuje prostor, který je prototypicky uklidňující a krásný, ale pod povrchem zároveň znepokojivě temný. Pojďte si její prostor také přivlastnit po svém. Využijte nabízených služeb dle libosti: nahoďte novou vizáž na rande, vyfoťte se s (de)motivačními citáty, nebo jen nahlédněte skrz okno. Salon je jen váš – berte, nebo nechte být. 

 

V rámci otevření výstavy bude Jelisaveta pořádat terapii stříháním, kde se během pár chvil můžete změnit k nepoznání. Cena střihu se odvíjí od ochoty obou stran porozumět potřebám a přáním druhého, mírou nalezené přízně a dalších náležitých barterových metod. Vlasy jsou důležité. Nezapomeňte se objednat. 

 

kurátoři: Ema Hesterová and Peter Sit

 

Chcete-li si zarezervovat křeslo na terapii stříháními dne 30. 3. 2023, napište na info@pifpaf.cz a v předmětu uveďte „Salon“.