Letters to Max by Eric Baudelaire (2014)

Eric Baudelaire
Letters to Max 
+ diskuze s autorem moderovaná kurátorem Vítem Havránkem
a skupinou IRWIN
kino Ponrepo, Bartolomějská 11, Praha 1
středa 14. 10., 17 h
vstup volný

Letters to Max (Dopisy Maxovi)
(FR, 2014, 103 min, HD)

Abcházie je něco jako paradox: země̌, která existuje ve fyzickém smyslu slova (území s hranicemi, vládou, vlajkou a jazykem), ale přesto nemá právní identitu, protože za téměř̌ dvacet let nebyla uznána žádným jiným suverénním státem. A tak Abcházie existuje, aniž by existovala, chycena v přechodovém stádiu, v prostoru mezi dvěma skutečnostmi.

Eric Baudelaire (žije v Paříži) je vizuální umělec a filmař̌. Jeho práce založené na metodě výzkumu se kromě̌ filmového formátu rozvíjí v podobě̌ instalací, které zahrnují médium fotografie, grafiky, performance, publikace a projekce. Jeho filmy Dopisy Maxovi (2014), Ošklivý (2013) a Anabáze May a Fusako Šigenobuových, Masao Adači a sedmadvacet let bez obrazů (2011) byly uvedeny na FIDMarseille a filmových festivalech v Locarnu, Torontu, New Yorku a Rotterdamu. V posledních letech samostatně vystavoval v institucích Fridericianum v Kaselu, Berkeley Art Museum, Kadist Art Foundation v San Francisku, Bétonsalon v Paříži, Bergen Kunsthall, Beirut Art Center, Gasworks v Londýně, La Synagogue de Delme ve Francii a Hammer Museum v Los Angeles. Zúčastnil se Sharjah Biennial 12, Seoul Mediacity Biennial, Yokohama Triennial, Taipei Biennial, Berlin Documentary Forum 2, La Triennale v Paříži a Baltic trienále. Jeho filmy a instalace jsou ve sbírkách Reina Sofia Museum v Madridu, MACBA v Barceloně, Centre Pompidou v Paříži, Museum of Modern Art a Whitney Museum of American Art v New Yorku.

Promítání filmů je pořádáno ve spolupráci s LUX, Londýn. Práce Erica Baudelaira je zastoupena na výstavě Prostor pro pohyblivý obraz – III. Kapitola: The Owl‘s Legacy and Its Discontents v Národní galerii v Praze. Jeho filmy byly v ČR poprvé uvedeny na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava.

SOUBĚŽNÉ FORMÁTY | program mezinárodních událostí
Are ve spolupráci s uměleckými, kulturními a vzdělávacími institucemi chce rozvíjet program mezinárodních událostí, které jsou navázány na aktuální umělecké projekty převážně, avšak nejen, pražské scény. Tento soubor klasických i experimentálních podob prezentace umění a myšlení bude svobodně pracovat s oblastí, kterou jsme zatížili termínem doprovodné disciplíny. Are chce o této součásti kulturního vztahování se ke světu uvažovat jako o více autonomní zóně, která je rovnocenně propojena s již existujícím organismem událostí. Are věří, že tento formát přispěje k posílení koherence a kontinuity v oblasti mezinárodních projektů. Souběžné formáty ve své první fázi vznikají ve spolupráci s Národní galerií v Praze, přičemž obsahově vycházejí z výstavního projektu Prostor pro pohyblivý obraz

le peuple qui manque / a people is missing
For a differential government of times (Za diferenciální vládu časů)
živé psaní
neděle 11. 10., 17 – 22 h, kino Ponrepo

Filmy Erica Baudelaira
The Makes, The Anabasis …, Letters to Max
úterý a středa 13. a 14. 10., 17 h, kino Ponrepo, Praha
čtvrtek 15. 10., 18 h, Kulturní prostor PRAHA, Brno

Lucy Raven
Tales of Love and Fear
site-specifiké kino  
úterý 17. 11., 20 a 21 h, Studio hrdinů

lsla Leaver-Yap a James Richards
přednáška 
čvrtek 10. 12., 18 h, UMPRUM v Praze