Sochařka Ivana Šrámková pozvala na společnou výstavu Kamilu Najbrtovou

a Pavlu Soukupovou. Všechny umělkyně spojuje prostor galerie S, jejíž desetileté výročí si připomenou výstavou v Pavilonu. Všechny tři autorky představí svou aktuální tvorbu.

 

Ivana Šrámková je sochařka věnující se autorské tvorbě skleněných soch.

Na výstavě představí kolekci ptáčků, malované vázy i větší sochy. Sklo často kombinuje s nečekanými materiály. Rozsah její osobité tvorby je velmi široký. Od komorních plastik k monumentálním objektům a realizacím v architektuře. Autorka je zastoupena ve veřejných i soukromých sbírkách po celém světě.

 

Kamila Najbrtová skládá průsvitná plátna a vytváří iluzi prostoru, usiluje o vytvoření efektu hologramu. Využitím klasické malby a principů malby na skle stále posouvá své možnosti. Často se jí daří rozechvět vzduch nad obrazem.

 

Pavla Soukupová vytváří obrazy kombinovanou technikou, která vychází z technik napodobování zlata a stříbra používaných již od středověku.

Snaží se příběhy všedního dne zakódovat do jednoduchého znaku.

 

Všechny tři autorky galerie S spojuje originalita, profesionalita, humor, optimismus a láska ke světlu, díky kterému jsou jejich výtvory nekonečně proměnlivé.