Střešovická kramle, zdroj: web

Galerie Kabinet Chaos – Chaosbox

Střešovická kramle_skupinová výstava

vernisáž 11. 5. 2019 od 18:00 zahájení 18:30, koncert 20:30

Hudební uskupení Střešovická kramle představí své hudební i vizuální umění. Těšit se můžete na významnou část tohoto uskupení, které má za sebou už více jak dvacetiletou historii. Výstavní program Galerie Kabinet Chaos je letos zaměřen na téma „zvuk“. Jsme nadšení, že se podařilo vystoupení legendární Střešovické kamle domluvit. Jejich koncert bude následovat po vernisáži, tak si rezervujte dostatek času, který v Chaosu ve Stříteži u Poličky strávíte. Jazykem Kramle je metalové vyjádření, které má i lyrické podtóny, každopádně je třeba to zažít. Daniel Vlček, absolvent ateliéru Nová média 2 na AVU v Praze v r. 2004, používá k vytváření svých meditativních obrazů místo štětce staré gramodesky. Pracuje v souvislostech obrazu a zvuku, zabývá se rytmem a vytváří prostorové zvukové instalace. Václav Girsa je svébytný malíř, a Tom Kotík, žijící nyní převážně v USA, bere ticho jako výchozí pozici svých uměleckých děl. Řada jeho prací se zabývá jak fyzickými aspekty ticha a materiálů, ze kterých nefunkční repliky zvukových zařízení vytváří, stejně jako společensko-politickými důsledky ticha samotného. Tomáš Hrůza je fotograf pracující s videem, jsou mu blízká přírodní a humanistická témata, je zakladatelem ArtMapy a už v Chaosu vystavoval. Tereza Špinková, historička umění, představí práci členů kapely a doprovodí ji na violoncelo.

Více se dozvíte na místě v našem alternativním prostoru Chaosbox. Naše akce navazuje na vernisáž Kateřiny Vincourové v přátelském výstavním prostoru Kulturáku Archa v Lubné od 16h. Sledujte upřesnění programu na www.artmap.cz, a na našich stránkách na FB.

„Střešovická kramle (Ďábel Blázen, Sugo a Ondra) o sobě dala poprvé vědět začátkem druhé půlky 80. let koncertem na Internátě Švadlenek v Haštalské ulici v Praze. Následovala vystoupení na několika punkových přehlídkách a činnost formace byla v roce1986 završena demosnímkem “Piloti”, na kterém se podíleli Robert Vlček a Wonid. Poté přestala skupina fungovat. Zakládající člen Ďábel Blázen (ex Kritická situace, P.S.) znovuzaložil formaci v prosinci 2011, kdy jeho výstavní projekt “If You Dare” v galerii Ferdinanda Baumanna vyústil perfomancí s kurátorem výstavy Vlkem. Současní členové skupiny jsou: Ďábel Blázen, Vlk, Beran, Hrad, Hrůza, Špína, Kostík, Marťan. Texty napsal Ďábel Blázen v letech 1980 – 2016. Nahráno živě v Meetfactory ve spolupráci s Martinem Poštou. Mixováno ve studiu Be.Loud Petra Kalába. Grafický design Linda Dostálková a Dan Walwin. https://stresovickakramle.bandcamp.com/album/after-the-wedding

Na setkání s Vámi za pořádající Spolek Planeta Chaos z.s. se těší M.A. Veronika Šrek Bromová a umělkyně a umělci ze Střešovické kramle. Za podporu celoročního výstavního a kulturního programu děkujeme MKČR a městu Polička.

Najdete nás na adrese: Střítež 68, Polička, 57201. Ideální destinace na výlet z Poličky a okolí. Aktuální informace na Facebooku: Galerie Kabinet Chaos, na ArtMap:Galerie Kabinet Chaos – Chaosbox, na našem webu: http://www.planeta-chaos.cz, kontakt: verbrom@gmail.com, 602315215. Otevřeno po domluvě, a pravidelně v den vernisáží a v neděli mezi 13 -18h.