Suzanne Pastor se narodila v Chicagu v roce 1952 německým rodičům. Studovala psychologii na vysokých školách v Northwesternu, Harvardu a Cornellu (1970-1975). Studovala a následně i pracovala v uměleckých institucích:  Art Institute of Chicago (1975-1978), dále na vysoké škole v Kasselu (1981-1985) pod vedením Floris Neusüss a Klausa Honnefa (fotografie a vizuální komunikace). Působila v  Mezinárodním muzeu fotografie v George Eastman House v Rochesteru, NY (1978-1980), a v Rudolf Kicken galerii v Kolíně (1981-1985). V roce 1990 se přestěhovala do Prahy.  Je spoluzakladatelkou a první kurátorkou Pražského domu fotografie.

Její fotografické práce od 1970 do současnosti neustále zkoumají možnosti třetího rozměru – a to jak konceptuálně, tak doslovné. Její díla reflektují sexualitu, poezii a pocity vykořenění. Jsou jemným poetickým komentářem k historii fotografické média, zejména k tomu, jak byla fotografie v průběhu času dotvářena a prezentována (ručním kolorováním,  paspartováním, rámováním, pořádáním do alb a knih, kombinováním s texty, kolážováním, atd.). Pracuje ve  fotografický sériích: “Ručně malovaná zátiší", “The Jugendstil album", "The Address Book", "Glass book" apod

Mám v sobě zvědavost či potřebu experimentovat s dvojrozměrností fotografického tisku…Použití sekvenčních snímků, vrstev, poskládaných téměř jako v knize, je nesmírně mocný nástroj… vrstvení času a prostoru v trojrozměrných asamblážich poskytuje další svobodu formy a materiálu…”

Díla Suzanne Pastor jsou zastoupena ve sbírkách Museum Ludwig, Kolín nad Rýnem; Berlinische Galerie; Brooklyn Museum of Art; Univerzita Karlova v Praze; Kunstmuseum Moritzburg/Halle;  Metropolitní muzeum umění, New York; Myslbecký palác, Praha; UPM, Praha; Moravská galerie v Brně; Musee Reattu, Arles; Eli Lemberger Museum of Photography, Izrael; Museum of Contemporary Photography, Chicago; NG Jižní Afriky, Kapské Město; Galerie umění Yale University; Národní muzeum fotografie, Jindřichův Hradec; School of Art Institute of Chicago; Stredoeuropský dom fotografie, Bratislava; Polaroid Corporation Europe a v mnoha soukromých sbírkách.