Pozvánka _Centrování

Akademická malířka Táňa Svatošová se narodila v Bratislavě, ale od roku 1984 žije v Praze. Pro Prahu se rozhodla kvůli studiu knižní kultury a písma v ateliéru profesora Jana Solpery na Vysoké škole uměleckoprůmyslové. Kromě malby a grafiky se autorka v posledních letech intenzivně věnuje kaligrafii.

Výstava CENTROVÁNÍ představuje cyklus kaligrafických maleb z období posledních dvou let. Zaměřuje se na výtvarné vyjádření soustředěného hledání symbolického centra, středu, bodu, prostoru v nás i kolem nás. Centra, kam se můžeme bezpečně vracet a odkud můžeme také expandovat. Toho něčeho uloženého hluboce v nás…
Táňa Svatošová má své „centrum“ – domov od roku 1988 v Libni, která ji v mnohém inspiruje a ke které se hrdě hlásí. Je autorkou nedaleké Hrabalovy zdi – monumentální malby na opěrnou zeď metra v ulici Na Hrázi, kde žil a tvořil spisovatel Bohumil Hrabal. Výstavu (proto) doplňují dva obrazy k poctě Bohumila Hrabala – Pocta Hrabalovi, obraz oceněný na Mezinárodním bienále malby v roce 2015.

Galerie je otevřena v den konání divadelního představení na velké scéně od 18:00 do 19:00. Vstup je volný.
Výstava vznikla za laskavé spolupráce Divadla pod Palmovkou.
Galerie pod Palmovkou děkuje za podporu MČ Praha 8.