Zveme na představení knihy Terezie Štindlové ZOO Index Reader, jejímž editorem je Jacob Lindgren.

 

Publikace ZOO Index Reader se zabývá společenským významem zoologických zahrad a způsoby, jakými utvářejí pohled na (ne)lidská zvířata a potažmo nás samotné. Prostřednictvím kombinace sbírání a kategorizace vizuálního materiálu s texty o historii a kontextu zoologických zahrad, privatizaci území, architektuře zoologických zahrad, domestifikaci a “naturalizaci” zvířat i roli zoo v dějinách kinematografie se kniha vyrovnává s množstvím společensko kulturních otázek současnosti. Potřebujeme v dnešní době zoo? Jak by mohlo vypadat smysluplné soužití se zvířaty? Proč jsme se rozhodli věnovat slonu balon?

 

Terezie Štindlová je zakladatelka projektu ZOO Index, polovina anti-workoholického studia Day Shift Office a designérka betonových kancelářských židlí. V roce 2023 absolvovala studijní program Werkplaats Typografia a v současné době žije v Amsterdamu.

 

Jacob Lindgren je grafický designér a umělec žijící v Chicagu se zájmem o typografii, ekologii a self-organization, je spoluzakladatelem knihkupectví Inga a spolupracuje se sítí Anthropocene Commons.