Knihy, které jinde nenajdete – publikace o umění, katalogy, monografie, autorské knihy, teoretické texty, specializované časopisy, knihy o filmu, divadlu a hudbě, audio, DVD, komiksy, výběr knížek pro děti a další. Rádi podporujeme autorské projekty a tituly, které se nedostanou do běžné distribuce.

 

Zaměřujeme na vydávání a podporu uměleckých knih, původních textů současných českých umělců, doposud nezpracovaných témat z oblasti umění a aktuálních textů o vizuální kultuře. Mezi naše tituly se řadí Atlas spontánního umění, průvodce místy a muzei s expozicemi uměleckých autodidaktů z kategorií art brut, medijní tvorby a lidového či naivního umění, artist booky Plane Dreams Rudolfa Samohejla, Auta fotografa Václava Jiráska, Albena Kateřiny Držkové a v neposlední řadě literární texty výtvarných umělců Tik ťak tiká bír, sebrané posudky Martin Zeta a Malá encyklopedie nepatřičností Václava Magida. V roce 2019 jsme vydali průvodce vizuální kulturou 21. století Jak vidět svět Nicholase Mirzoeffa. Naší vydavatelskou činností chceme narušovat hranice mezi knižní a uměleckou tvorbou, mezi literaturou a výtvarným uměním a přinášet nová nebo dosud opomíjená témata.

 

Prodejna je zároveň kanceláří spolku ArtMap, kde pracujeme. Naleznete zde také prostor pro prezentaci uměleckých děl – Galerii Tapeta ve vstupní chodbě do obchodu. Pořádáme křty knih, prezentace, čtení, workshopy.