Komentovaná prohlídka děl Františka Tichého společně s vystoupením lounského literárně-dramatického kroužku. Program, který připravili malí umělci ze ZUŠ Louny se skládá ze dvou částí. Musíš? Musím! pod vedením Oksany Kaplanové a Tichý cirkus pod vedením Dominiky Prokopové.

 

Musíš? Musím! Jak na nás působí obrazy? A mohou obrazy mluvit? Co cítíme, když se díváme skrze obraz na sebe a jaké linie se prolínají i s naším životem? Na tyto a další otázky se pokusili odpovědět žáci literárně-dramatického oboru v rámci své výuky. Jejich inspiraci byly obrazy Františka Tichého, které jsou dle žáků plné osudů, příběhů a emoci. Autorské texty a autentické výpovědi o životě a realitě.

 

Tichý cirkus. Postavy z grafik, kreseb a obrazů malíře Františka Tichého ožívají. Kouzelník, krotitelka, klaun a akrobatka vás provedou výstavou tak trochu jinak. Na co tyto postavy myslí, když stojí uprostřed manéže a co jim běží hlavou, když se nikdo nedívá? Živé obrazy ve spojení s koláží autorských textů. Cirkus je život, život je cirkus.