vizualice_instalace_Skorepova_Pavlacky_2021

Společné setkání a první letošní výstava dvou výrazných sochařských osobností z nastupující umělecké generace.

 

Petra Skořepová ukončila před dvěma lety svá studia v konceptuálně orientovaném ateliéru současného rektora AVU prof. Tomáše Vaňka, a Tomáš Pavlacký ateliér Sochařství 1 prof. Michala Gabriela na FaVU v Brně. Oba umělci se zabývají ve svém oboru specifickou sférou výzkumu současné reality. Petra Skořepová reaguje na krajinu, je akční a zajímá ji práce s „živým“ materiálem, ať už jde o práci s odlitky reálných rostlin nebo performance. Založila databázi ekologicky a přírodně orientovaných umělců Artbiom. Tomáš již dekádu zkoumá sféru digitálních nástrojů a hranic 3D technologií. Ve své tvorbě zhmotňuje a vizualizuje fenomén selhání ve virtuálním prostoru nebo stírání hranic mezi realitou a virtualitou. Odkaz na článek

 

Oba tvůrci přinášejí svěží vánek do vizuálního oboru, přičemž ovšem oba vycházejí z konceptuálního způsobu myšlení, které oba dokáží podat zároveň vysoce esteticky. Slova autorů:

„Potřebuje být opravdový, stát se naplněným.

Jí se zdál sen, jak nalezla svou vnitřní sílu, ta měla podobu koně,

zaprášeného a čekajícího.“

 

Galerie Kabinet Chaos touto výstavou zahajuje letošní zpožděnou sezonu. Koncept letošního celoročního programu naší galerie provozované Spolkem Planeta Chaos z.s. přináší téma „Setkávání“ a „Propojování“. Pokud omezeně (díky restrikcím) ve vztahu k divákovi, potom aktivně v propojování a seznamování se mezi jednotlivými autory, kteří společně připravují a vytvářejí dvoustranné nebo třístranné instalace v prostoru naší galerie.

 

Těšíme se na setkání s Vámi i autory, MgA. Veronika Šrek Bromová, za spolek Planeta Chaos z.s. 

 

Setkání autorů bude dokumentováno ve videu, které bude zveřejněno na našem facebooku.

 

Najdete nás na adrese Střítež 68, Polička 572 01, kontakt: +420 602 315 215, verbrom@gmail, otevřeno v neděli mezi 13–18h, v den vernisáží, nebo po domluvě.

 

Inzerujeme na ArtMap, Facebooku, Instagramu, Jitřence. Náš web: www.planeta-chaos.cz 

 

Za podporu děkujeme Ministerstvu Kultury ČR, a městu Polička. Bez práce dobrovolníků bychom se neobešli, děkujeme též!