Cristina Maldonado: Tracing Roots

KDY: neděle 4. prosince 2016, 10:00-13:00 a 15:00-18:00

KDE: Divadlo 29, Sv. Anežky České 29, Pardubice 

PRO KOHO: workshop je určen rodinám, preferována je troj generační účast s ne více než 4 členy rodiny v jakékoli kombinaci (otec a dva synové; matka, dcera, vnučka; babička a vnuk apod.), vítáni jsou rovněž jednotlivci (mládež či dospělí). Maximální počet účastníků: 16 osob.

ÚČASTNICKÝ POPLATEK: 250 Kč / rodina (max. 4 osoby), 100 Kč / osoba

Více informací a přihlášení: Šárka Zahálková, klub@divadlo29.cz, 777 886 941

Workshop bude vedený v českém a anglickém jazyce.

Vzpomínka na příbuzné, pohyblivý obraz rodiny složený z oblíbených fotografií, střežených rodinných pokladů a čehokoli, co vám připomíná příjemně strávený společný čas. K tomu spousta zábavy s kamerovými a projekčními triky, čáry a kouzly.

Prostřednictvím tvůrčí práce a experimentování posílíte vztah ke své minulosti, budete ji zkoumat a poznávat a uchováte její prvky skrze obrazový dokument. Ten nebude pouze rodokmenem, nýbrž se v něm budou zračit vaše vlastní zkušenosti a umělecké interpretace. Výsledný materiál bude mít proto potenciál promlouvat i k budoucím generacím.

Workshop vám napomůže cvičit společnou paměť, bude také prostorem pro sdílení vzpomínek, emocí a kreativity v rámci rodiny. Pracovat budeme s video experimenty, které vám umožní vytvářet živé, analogové efekty a vizuální koláže a rovněž reflektovat unikátní rodinný odkaz. Video bude moci obsahovat stručné informace o několika generacích nebo být věnováno pouze jedné či dvěma osobám, záležet bude na volbě každé rodiny, každého účastníka.

Workshop je inspirován orální historií, mediální archeologií, živým kinem a orální tradicí Mexičanů, kteří svými vyprávěními z generace na generaci vytvářejí a posilují vztah ke svému původu a identitě. Tato jednodenní dílna si klade za cíl dát smysl genealogii s vizuální historií.

Cristina Maldonado (* 1974) je mexická umělkyně ovlivněná vizuálním a konceptuálním uměním. Hledá především vztahy mezi experimentálním divadlem, tancem, interaktivním uměním, novými i starými médii. Jejími tématy jsou tělo, komunikace a intimita. Vytváří „experimentální konstrukce” propojující objekty, videa i živé jednání.

Trailer

Facebook event