Nenechte si ujít letošní ročník přehlídky umění ve veřejném prostoru U_mění Hořice! Tentokrát bude ale přehlídka probíhat trochu jinak: vystavena budou jen dvě hmotná umělecká díla, zbytek přehlídky bude mít podobu performativních, hudebních či divadelně-výtvarných představení i zpřístupnění Wagnerovy vily s uměleckou intervencí.

 

Přehlídku zahájíme v sobotu 24. června, kdy proběhne divadelně-výtvarné představení Včely, zaměřené především (ale nejen) na dětské publikum a přibližující fascinující život v rámci včelstva. 

 

Zvídaví se pak mohou zapojit do hry pro malé i velké Mezi sochami, která bude začínat v Galerii plastik a při které důkladně poznáte řadu hořických soch.

 

Na hořickém náměstí Jiřího z Poděbrad, naproti muzeu dnes byly osazeny dvě kovové sochy Čestmíra Sušky, vzniklé ze starých cisteren a rour a využívající tak přirozenou krásu rezavého materiálu. U těch bude v 18.30 přehlídka oficiálně zahájena úvodním slovem ředitelky muzea Petry Zachovalové a místostarosty Pavla Bičiště.

 

Slavnostní den pak zakončíme v zahradě Wagnerovy (Kulhánkovy) vily (na adrese Blahoslavova 892) – tuto jedinečnou architektonickou památku z počátku 20. století si budete moci prohlédnout s komentářem Lukáše Wagnera, navíc zde zahraje kapela Prádelna. Zpřístupnění vily je součástí cyklu uměleckých intervencí Matouše Lipuse Zahrada sochaře v pěti dějstvích.