Velké noci – Anna Hulačová, Veronika Holcová, 26. 3. – 3. 5. 2015

Kurátorka: Veronika Šrek Bromová

Dvojvýstava představuje umělkyně, z nichž každá má svou sféru tvorby. Anna je bytostná sochařka a Veronika malířka. Jejich tvorby si velmi vážím, navzdory svému mládí mají za sebou bohaté profesní, výstavní a studijní zkušenosti. Obě vystavují s úspěchem i v zahraničí a jejich práce získává pozitivní ohlasy. Obě jsou absolventky Akademie výtvarných umění v Praze, kde každá z nich prošla několika ateliéry.

Generačně jsou dekádu vzdálené, jejich tvorba však rezonuje podobnou energií, chutí a intenzivní bohatou obrazotvorností, intuitivním vztahem k přírodě, mýtům a lidovým tradicím v kombinaci s řemeslnou bravurou. Sešly se takto poprvé díky mému impulzu a výzvě ke společné výstavě v prostoru Galerie Alternativa v Jihlavě. Výstava Velké noci se koná v období těsně před Velikonocemi.

            Křesťanská tématika, prolínající se s pohanskými rituály a zvyklostmi, je vnímána z ženské perspektivy a prostřednictvím vcítění se do zlomového období jarní rovnodennosti a probouzející se přírody.

            Aniččina verze Madony v centru výstavy, s Rorschachovým motivem namalovaným Veronikou: puklina sopky, nebo průhled do Madonina těla? Levitující vajíčka-hvězdy a vzájemné prostupování témat, médií a motivů vycházejících z rukou a srdcí dvou vnímavých a otevřených tvůrkyň. Můžete se těšit na neobyčejný zážitek, na svátek Velkých nocí.