Zóna pro umění 8smička v Humpolci zahajuje třetí výstavu – Kuna nese nanuk: Umění čtení umění, která se zabývá písmem ve výtvarném umění.

Kurátorka: Emma Hanzlíková

Výstava vychází z tradice meziválečné avantgardy a lettristického umění šedesátých let. Abeceda, jakožto soubor základních stavebních kamenů našeho jazyka, slouží k sebevyjádření. Nejen literáti, ale i výtvarníci si pohrávají s písmeny a zkoumají hranice mezi slovem a obrazem nebo písmo využívají k zesílení vizuálního účinku. Písmeno, které je znakem, a přitom mnohdy zároveň estetickým geometrickým symbolem, hraje významnou roli i v dnešním digitalizovaném světě, kdy je čím dál těžší soustředit se na text a neřídit se jen vizuální navigací ve formě obrazu či fotografie. A mnoho dalšího…

Vystavující: Milan ADAMČIAK, Pavel BÜCHLER, Dalibor CHATRNÝ, Bohumila GRÖGEROVÁ, Milan GRYGAR, Josef HIRŠAL, Jiří KOLÁŘ, Běla KOLÁŘOVÁ, Július KOLLER, Viktor KOPASZ, Jakub KOVAŘÍK, Radoslav KRATINA, Jan KUBÍČEK, Ján MANČUŠKA, Štěpán MARKO, Milča Mayerová, Monogramista T.D, Vítězslav NEZVAL, Ladislav NOVÁK, Eduard OVČÁČEK, Marian PALLA, Otto PILIP, Matěj POLÁCH, RAFANI, Vojtěch ŘÍHA, Jiří SKÁLA, Zdeněk SKLENÁŘ, Václav STRATIL, Tomáš SVOBODA, Jan ŠERÝCH, Karel TEIGE, Timo, Karel TRINKEWITZ, Miloš URBÁSEK, Andrea VACOVSKÁ, Jiří VALOCH, Lenka VÍTKOVÁ, Dušan ZAHORANSKÝ

Program:
proslovy / výstava / performance / b∞kshop / psaní na stroji a další…
18:00 zahájení výstavy Kuna nese nanuk: Umění čtení umění
19:00 / 20:00 vernisážová taneční performance inspirovaná poezií

8smička se nachází v bývalé textilní továrně, po celou dobu vernisáže je možné využít služby švadleny Michaela Dvořaková, která opravuje oděvy.

A mnoho dalšího…

A protože se Humpolec nachází napůl cesty mezi Prahou a Brnem na D1, je z obou metropolí pro Vás připravený vernisážový autobusový spoj:

Praha – Humpolec – Praha:
Odjezd z Prahy v 16:30 a místem pro nástup do autobusu je roh ulic Vítězná a Janáčkovo nábřeží (naproti Cafe Savoy), Praha 1 / GPS 50.081451 N, 14.407395 E.

Brno – Humpolec – Brno: Odjezd z Brna v 16:30 a místem pro nástup do autobusu je autobusové nádraží u hotelu Grand, stanoviště 8/ 49.1137 N, 16.3652 E.

Odjezd z Humpolce zpět do Brna i Prahy je ve 20:30 od 8smičky.

JÍZDENKY NA VERNIBUS k zakoupení přes GoOut!

Těšíme se na Vás!