Čtyři dny si Vás dovolují pozvat v rámci projektu Místa činu dne 4. 10. 2019 na vernisáž výstavy NEVŠECHNO

  

18:00 / NEVŠECHNO / vernisáž výstavy současného umění (výstava otevřena do 24:00) / kurátor: Milan Mikuláštík

  

21:00 / The Fakes – opening party

  

Každoročně je součástí festivalu 4+4 dny v pohybu prezentace vizuálního umění. Také letos zaplní labyrint místností v neorenesančním Desfourském paláci na Florenci obrazy, sochy, instalace, fotografie a videa od více než padesáti současných umělkyň a umělců z tuzemska i zahraničí. Název výstavy Nevšechno je reakcí na mnohoznačný slogan provázející letošní ročník festivalu – „Nikdo nemá nic“. Jak titul výstavy napovídá, expozice nemá jednotící téma, ale je kaleidoskopickým obrazem, v jehož fragmentech se odrážejí nejrůznější problémy a protiklady současného světa „na rozcestí“ s tušenou nemožností pojmout jej v jeho komplexitě.

  

Řada instalací vznikla jako reakce na specifický výstavní prostor historicky hodnotného, ale zchátralého činžovního domu, v němž se téměř organicky prolínají jednotlivé vrstvy architektonických úprav a designu z dob minulých. Podobným způsobem se v rámci výstavy chaoticky překrývají a do vzájemného kontrastu vstupují odlišné umělecké postoje, strategie. Spíše než odpovědi se vrství otázky – vedle estetických a formálních také politické a sociálněkritické, ekologické, duchovní, filozofické.

 

Vystavující: Bjørn Melhus, Lőrinc Borsos (Lilla Lőrinc + János Borsos), David Možný, Emília Rigová, Kateřina Štenclová, Darina Alster, Markéta Vychodilová + Ondřej Bezucha + Mia Milgrom + Dorota Vašíčková, Juraj Dudáš, Tomáš Kurečka, Lexa Peroutka + Nongkran Panmongkol, Michal Machciník, Adrian Altman + Olga Krykun, Klára Čermáková, Black Hole Generation (David Krňanský + Julius Reichel + Štěpán Marko + Roman Výborný), Radovan Čerevka, Martin Lacko, Anetta Mona Chisa + Martin Piaček, Jarmila Mitríková + Dávid Demjanovič, Roel van der Linden, Martin Kochan, Filip Kolychev, Vilém Kabzan, Jan Hladík, Šárka Koudelová, Jaroslav Kyša, Martin Kolarov, Jimena Mendosa, Ondřej Kopal, Marek Kvetán, Luboš Plný, Duna (Lenka Balounová + Ladislav Kyllar + František Svatoš), Boris Ondreička, Jana Doležalová, Matúš Lányi, Lea Petříková, Jozef Mrva, András Cséfalvay, Eva Škrovinová, Alžběta Říhová, Mark Divo, Martina Nosková, Christian Delécluse, Felipe Castelblanco, Pavla Melková a Michal Škoda, LSJ, Zweintopf a další…

 

Těšíme se na shledání s Vámi i během dalších festivalových dnů jak v divadlech, tak v Desfourském paláci. Kompletní program festivalu na www.ctyridny.cz.