Srdečně Vás zveme na performance Vi Huyen Tranové, Rosalie Malinské a Veroniky Hurtové, která musela být po několik měsíců z důvodů covid pandemie odložena.

 

Autorky v prostoru INI uskuteční evokativní hudební performance se speciálním aroma setem odkazujícím na různá témata a emoce vzešlé z rozhovorů, které Vi Huyen Tranová sesbírala se třemi generacemi vietnamských migrantů v ČR. Tyto rozhovory realizované v rámci její INI rezidence se soustředily na otázky rodových linií, pocit navázanosti na Vietnam, vietnamskou ritualitu, kulturní apropriaci i politickou korektnost.

 

Vi Huyen Tranová je multidisciplinární umělkyně. Od dětství se věnovala zejména pouličním a klubovým stylům tance a alternativnímu divadlu. Během svých studií na Prague College se zaměřovala především na dokumentární tvorbu. V současné chvíli ji nejvíce fascinuje aromaterapie, zvukový design, pohyb a současné dědictví magie.

 

Rosalie Malinská působí jako herečka. Vystudovala pražskou konzervatoř, obor hudebně-dramatický. Věnuje se zejména autorskému a dokumentárnímu divadlu a pohybovým performancím. V současnosti studuje Divadelní vědu na Karlově Univerzitě.

 

Veronika Hurtová studuje v Ateliéru sochařství 2 na Akademii výtvarných umění v Praze. Odmalička ji však provází cit pro hudbu. V současnosti se věnuje zvukovým kompozicím pro divadelní představení.

 

Všechny tři autorky dohromady tvoří hudebně-performativní uskupení viah, se kterým vydávají v prosinci druhé, elektronické a zvukově značně experimentálnější album Crash Report.

 

Délka performance bude cca 30 min.

 

Událost je realizována díky podpoře Ministerstva kultury, Hlavního města Prahy a Státního fondu kultury.