Ateliéry plzeňských umělců se otevřou již 23.-24.9.2017 od 14:00 do 20:00 hod. Objevte umění a přijďte sami tvořit!

Desítky míst v Plzni a okolí

Kdo má rád výtvarné umění, přijde si na své o sobotě 23. a neděli 24. září 2017. V Plzni a celém plzeňském kraji se podruhé návštěvníkům na dvě odpoledne otevřou dveře ateliérů výtvarných umělců, některé galerie a výtvarné školy – místa, kde umění vzniká nebo se vystavuje. Návštěvníci si mohou naplánovat trasu podle mapy, kochat se různými druhy umění a na některých zastávkách dokonce sami tvořit. Celá akce je pro návštěvníky zdarma.

Akci připravila plzeňská společnost Grafia ve spolupráci s partnery – Galerií města Plzně, DEPEM2015 a Moving Station za podpory Plzeňského kraje a města Plzně. Každý z partnerů připravil pro víkend vlastní program, v ateliérech budou na své příznivce čekat výtvarníci. Ti, kteří mají ateliér daleko nebo jej nemají vůbec, budou vystavovat v DEPU2015. Organizátoři zdůrazňují neformální pojetí akce a prvky improvizace na jednotlivých stanovištích. Akce je vhodná pro rodiny s dětmi a širokou veřejnost. Objevte umění v Plzni a přijďte sami tvořit!

"Návštěvníci se mohou těšit na pestrou paletu výtvarných aktivit i zdarma otevřené galerie a ateliéry, kde se mohou seznámit s renomovanými i začínajícími umělci. Velmi atraktivní je příležitost vytvořit vlastní sochu z porobetonu za asistence opravdových sochařů či možnost namalovat obraz a vystavit ho na víkend v Galerii města Plzně na náměstí Republiky. V dalších zastávkách se fotí, tvoří šperky i oděvy a na jedné dokonce provádí tetování magistr umění", říká Jana Brabcová z pořádající společnosti Grafia. 

Veškeré informace najdou návštěvníci na www.otevreneATELIERY.cz – program, mapu i vyhlášené soutěže

Srdečně Vás zveme.