Výstava Model Young Package 2019

Model Young Package je mezinárodní soutěž v obalovém designu, kterou založil v roce 1996 jeden z největších evropských výrobců obalů – společnost Model Obaly a. s. Dnes je to největší soutěž svého druhu na světě. Soutěžící do ní přihlašují funkční prototypy svých návrhů v měřítku 1:1. Od 2. září do 4. října si práce finalistů můžete prohlédnout v Galerii CZECHDESIGN ve Vojtěšské 3 na Praze 1.

 

V letošním ročníku jsme soutěžící vyzvali, aby hledali nečekaný Zážitek z rozbalování a zabalili jakýkoliv svůj oblíbený produkt tak, aby chtěl jeho rozbalování každý sdílet na sociálních sítích. Porota ocenila autory, kteří přinesli hravé nápady, překvapili zajímavou konstrukcí obalu, zaujali řešením aktuálního ekologického problému nebo představili vtipnou grafiku, která pomůže obalu z marketingového hlediska.

 

Aby se umístili v Top výběru prací, museli finalisté porazit doslova stovky konkurentů z celého světa. Letos se do soutěže zaregistrovali designéři z 66 zemí s celkem 666 návrhy. Odborná porota v čele se svým dlouholetým předsedou, Janem Činčerou (Studio Činčera), vybrala 47 nejlepších prací, které představujeme.

 

Autorem návrhu instalace i trofejí pro vítěze je designér Matúš Opálka (Opálka design).