Pragovka Gallery má příležitost představit Vám trojici výstav: The Ground Beneath Us Moves Upwards, Ozvěna pozítří a (de)Fragmentace, které jsou prezentací výsledku práce rezidenční umělkyň a umělců z Francie, Izraele a Rakouska. Vernisáže výstav se uskuteční společně s dalšími výstavami třetího výstavního bloku cyklu Výstupy intimity v sobotu 18. 9. 2021 v 15:00 v rámci události Zažít město jinak.

  

Vybraná trojice zahraničních umělců Bar Dvir Rahamim, Catherine Radosa a Reinhold Zisser se ve svých site-specific realizacích vztahuje nejen k architektuře areálu bývalé továrny Praga, ale i k širšímu kontextu vztahu k místu.

  

Výzkumně-umělecký projekt Ozvěna pozítří francouzské umělkyně Catherine Radosy pojednává o situaci areálu Pragovky se vším, co je pro něj specifické. Od historie po současnost, poznamenanou proměnami terénu a architektury, od stop práce dělníků po proměnu prostoru umělci, o místě, kde se rodí rozličné sny o budoucnosti a probouzí zapomenutá či nestrávená minulost. Výstava v bývalé jídelně Pragovka Gallery trvá 19.–28. 9. 2021.

kurátorka: Lucie Nováčková

 

Site-specific procesuální instalace The Ground beneath us moves upwards izraelské umělkyně Bar Dvir Rahamim je zamýšlena přímo na míru Foyer v Pragovka Gallery. Umělecká proměna podlahy v sobě kombinuje malířské i sochařské přístupy a materiály. Realizace reaguje nejen na prostor, ale i na příchozí návštěvníky, jejich přítomnost a každodenní provoz galerie. Výstava ve Foyer Pragovka Gallery trvá 19. 9.–12. 12. 2021.

kurátor: Martin Vlček

 

V roce 2020 byl po pěti letech Reinhold Zisser nucený rozložit dřevěnou budovu Notgalerie (autonomní zóna na periferii Vídně) na jednotlivé fragmenty. V zájmu pokračování idejí, které vedly ke vzniku projektu (de)Fragmentace, nabídl jednotlivé architektonické části umělcům a spřáteleným institucím. Pragovka Gallery je jednou z nich. Obě místa a oba projekty nespojuje jen jejich lokace na okrajích hlavních měst střední Evropy. Výstava ve venkovních prostorách trvá 19. 9.–2. 10. 2021.

kurátoři: Lucie Nováčková, Martin Vlček

  

Výstavní blok Výstupy intimity se v rámci celoročního tématu Tichá síla Uncool Being, obrací zpět do nitra, k samotné podstatě umělecké tvorby jako odpovědi na stav planety i způsob, jak se k životnímu prostředí jako lidstvo dlouhodobě chováme, ale i jako reakci na možnou jinakost či vydělení ze společnosti v rámci tématu Tichá síla Uncool Being, které může být způsobeno různými faktory – geografickou vzdáleností od centra, odlišnou životní zkušeností, či prostě jen životním nastavením.

  

Projekt je finančně podporován Ministerstvem kultury ČR, Hlavním městem Praha a městskou částí Praha 9.