XY 2019

Významnou roli ve výtvarném odkazu města Zlína, proslulého svými filmovými ateliéry a prací někdejších ikonických velikánů české animace, Karla Zemana a Hermíny Týrlové, hraje animovaná tvorba. Představení místní umělecké scény se tak rozhodně neobejde bez tohoto „sedmého umění“ sídlícího na pomezí umění prostorových (architektura, sochařství, malířství) a umění časových (hudba, tanec, poezie).

Pásmo Řády fantazie, prezentované jako nekonečná smyčka na CRT obrazovce v Galerii Monitor, představuje příběhově orientovanou tvorbu studentů a absolventů Ateliéru animované tvorby z Katedry multimediálních komunikací na Univerzitě Tomáš Bati ve Zlíně. Zde v duchu dobré tradice kladou důraz na osvojení řemeslné zručnosti a zpracování, což zde studentům sice umožňuje především narativní tvorba, i ta však, jak uvidíme, dává prostor experimentu, fantazii a svébytnému výtvarnému vyjádření, které ke kvalitní animaci neodmyslitelně patří.
————————————————
dramaturgický výběr: Lukáš Gregor

// Blanka Adlerová, Pavel Alexasin, Aliona Baranová, Kateřina Čupová, Zuzana Čupová, Filip Diviak, Vojtěch Dočkal, Alžběta Göbelová, Iveta Kotačková, Martin Kukal, Michaela Mašánová, Martin Nábělek, Mikkel Odehnalů, Gabriela Plačková, Kryštof Ulbert, Noemi Valentiny, Veronika Zacharová, Nika Zinoveva //

————————————————
Galerie Monitor
vernisáž: 18. 4. 2019, 19:40

výstava: 18. 4. – 30. 6. 2019
Otevřeno ve všední dny 8:00–18:00 hod
————————————————
Výstava je součástí XY 2019 – výstavy s procházkou, procházka vernisážemi, společného projektu olomouckých nezávislých galerií.
+ FB VÝSTAVY
+ FB XY 2019
+ WEB XY 2019