Zbyněk Baladrán, Diderot's Dream | Diderotův sen, 9:23, full HDV, 2014, video still

Druhá samostatná výstava Zbyňka Baladrána v hunt kastner představí novou videoinstalaci inspirovanou některými motivy z díla spisovatele a filozofa Denise Diderota. V nové instalaci se ptá po původu snů a jejich roli v současném kapitalismu a lze-li jich využít i jiným způsobem. 

Zbyněk Baladrán (nar. 1973 v Praze, Československo) studoval dějiny umění na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a navštěvoval ateliér vizuální komunikace na pražské AVU.   Svou tvorbu charakterizuje jako hledání souvislostí mezi minulostí a současností a jejich konstrukcí ve vztahu k převládajícím epistemologickým vzorům.

Vystavoval na řadě skupinových i samostatných výstavách v Čechách i v zahraničí (např. "The Nervous System", spolu s Jiřím Kovandou v milánské Kunstverein v roce 2011, nebo prezentace videa "Osvobození, alternativně…" v Československém pavilonu na Benátském bienále 2013, či letošní "Dead Reckoning" v Centre d'art contemporain ve francouzském Delme).  Je zastoupen v mnoha veřejných i soukromých sbírkách v Čechách i v zahraničí.

 

Současně probíhající výstavy na Žižkově od 18hod | also opening on the same evening in the neighborhood:

Drdová galerie: Vojtěch Frohlich & Sebastian Stumpf, Deeper Deeper, curated by Rostislav Koryčánek