Stěžejním úkolem sdružení je pořádání mezinárodního divadelního festivalu 4+4 dny v pohybu. Festival se koná od roku 1996 s cílem prezentovat současné inovativní divadelní projekty, každoročně na festivalu vystoupí zhruba 20 souborů z celého světa. Specifikum tohoto festivalu spočívá především v oživování objektů pražské architektury divadlem a v prezentaci mezinárodních projektů, na nichž se sdružení produkčně spolupodílí.

Projekty festivalu zahrnují všechny druhy současného umění (divadlo, tanec, hudba, výtvarné umění, film, video art ad.). Každý ročník festivalu má své specifické téma – leitmotiv, například Demolice (opuštěné haly ČKD, kde festival probíhal byly připraveny k demolici), Hibernace (zmrazení kulturních aktivit v České republice, zánik rezidenčních míst atd. atd. Efektem propojování jednotlivých druhů a žánrů umění v dramaturgické skladbě programu je i propojení návštěvníků divadelních akcí s návštěvníky koncertů, galerií a milovníků taneční hudby. V tomto ohledu je festival 4+4 dny v pohybu v českém kontextu zcela ojedinělý. Přirozenou součástí festivalu jsou odborné semináře a workshopy, které se často stávají základem další spolupráce mezi umělci, manažery a teoretiky z různých zemí.

Mezinárodní divadelní festival si během patnáctileté existence našel nejen své publikum, ale díky pořádání festivalu v nedivadelních prostorech si získal i zahraniční renomé.

Po kanalizační čističce odpadních vod v Bubenči (1998), továrních halách ČKD Karlín (1999), bývalém pivovaru v Holešovicích (2000), romantickém prostředí Tyršova domu a Nosticovy haly na Újezdě (2001), Divadle Ponec (2002), areálu bývalé cihelny v Šáreckém údolí (2003), parku Stromovka u Šlechtovy restaurace (2004), zoologické zahradě, zimním stadionu HC Hvězda (2005), bývalé stomatologické polikliniky v ulici Jungmannova 21(2006) a Národním zemědělském muzeu na Letné (2007) a holešovických halách (2008), bývalém Federálním shromáždění (2009) jsme se rozhodli i nadále pokračovat v oživování netradičních míst pražské architektury. Letošní ročník se bude konat v bývalém Ústředí lidové umělecké výroby(ÚLUV) na Národní třídě.

Soubory a sólisté, kteří přijíždějí každoročně na náš festival jsou odlišné nejen svou národností, ale i žánrem – od koncertu, přes současnýtanec, fyzické a vizuální divadlo, až po divadlo verbální. Za posledních čtrnáct let se nám podařilo v Praze představit více než 160profesionálních uměleckých souborů z mnoha zemí světa a každoročně produkujeme či koprodukujeme několik výjimečných tuzemských projektů.

Nedílnou součástí festivalu je spolupráce se souborem Jednotka / Unit, který již několik let na festivalu zpracovává design netradičních prostor a ztvárňuje unikátní bar.