Prezentace vytvořená pro Galerii Jaroslava Fragnera německým studiem Behnisch Architekten, které v hamburském HafenCity postavilo centrálu společnosti Unilever (dokončeno 2009) a sousedící Marco Polo Tower (dokončeno 2010), sedmnáctipatrovou stavbu s apartmány. Unilever Haus Hamburg je nejen vizuálně přitažlivou architekturou, ale rovněž trvale udržitelnou, největší stavbou vybavenou energeticky efektivním LED osvětlením na světě. Renomovaný architekt Stefan Behnisch získal za tento inovativní a udržitelný projekt v loňském roce ocenění Building Exchang Award a Barcelona World Architecture Festival Award.

Stuttgartské studio Behnisch Architekten založil v roce 1989 Stefan Behnisch. Původně bylo založeno jako pobočka kanceláře Güntera Behnische Behnisch & Partner, která existovala od roku 1952 do roku 2008; v roce 1991 se osamostatnila a dále se vyvinula v mezinárodní firmu s kancelářemi ve Stuttgartu, Mnichově, Los Angeles a Kalifornii a v Bostonu v Massachusetts. Firmu Behnisch Architekten Stuttgart and Munich řídí Stefan Behnisch a jeho partneři David Cook a Martin Haas s Robertem Höslem jako dalším partnerem v Mnhichovské kanceláři. Behnisch Architekten Los Angeles řídí Stefan Behnisch a Christof Jantzen a Behnisch Architekten Boston vedou Stefan Behnisch, Robert Matthew Noblett a Christof Jantzen.

Stavba a provoz budov samozřejmě spotřebují velká množství energie. Jak můžeme my, architekti, vytvářet budovy, které jsou lépe začleněné do našeho světa a jak můžeme méně zatěžovat naše životní prostředí tím, že stavíme? Tyto otázky zdánlivě stojí ve své podstatě proti sobě. Jsme přesvědčení, že musíme řešit ohleduplné ohřívání přirozeného prostředí – na základě místních kulturních a klimatických podmínek – při zachování základní potřeby poskytovat přístřeší.