Sedíš u mentálního soustruhu, klopy saka tě svírají z obou stran jako složky, mezi nimiž překlikáváš. Rozmýšlíš se, jestli bude účinnější dotěrný tikot hodinek na stěně spíš ignorovat nebo jejich ručičky popohnat očima. Nakonec pro ně volíš tichou léčbu a tvá mysl se sama vyprovodí zborcenou branou do Země peciválů.

  

Eetu Sihvonen (*1994) vystudoval*a grafický design na Aalto University a sochařství na Akademii výtvarných umění v Helsinkách. Ve své praxi využívá především 3D modelování a animace v kombinaci s řemeslnými technikami a tradičnějšími materiály, jako je sádra, dřevo a kov. Jejich prolínání do instalací vychází z estetizovaných barikád v západní městské kultuře, středověkem ovlivněných utopií, vyprávění příběhů a ze světa RPG her. Sihvonen vystavoval*a doma ve Finsku i v zahraničí, objevil*a se například na skupinové výstavě Mystic May v pařížském Community Centre, This Nest for Us to Rest v Pitted Dates v Helsinkách a na off-space výstavě Egg’s Lore v rámci projektu Light Harvesting Complex ve finském městě Vantaa.

  

Anna Slama (*1991) a Marek Delong (*1986) tvoří autorskou dvojici od roku 2015. Delong vystudoval na Fakultě výtvarných umění VUT v Brně, Slama získala titul na Konstfack University of Arts, Crafts and Design ve Stockholmu ve Švédsku. Ve své umělecké praxi se zaměřují na instalaci, která přesahuje až do formy připomínající site-specific scénografii, do které zasazují své sochy, objekty, videa nebo obrazy. Předmětem dlouhodobého zájmu autorského dua je emocionální vypětí a návrat k citlivosti a upřímnosti uměleckých děl. Delong a Slama pravidelně vystavují na české i mezinárodní galerijní scéně, v poslední době svou tvorbu představili například v galerii CATBOX Contemporary v New Yorku, Four to Seven v Rize nebo v pařížské The Community Centre.