Festival posedlosti pod borovým měsícem s autorskou skupinou Posedlí, jejíž členové se veřejně přiznávají ke své lásce k posedům. Jejich citům ale bude prostor galerie malý, rozlétnou se do celého města. Loveckou formou rozliší silná a slabá místa a za pomoci specifických posedů nahradí různé funkce, které dané lokace pozvednou nad každodenní všednost obory. Prostřednictvím radostného dobrodružství přímo v galerii seznámí účastníky otevřené laboratoře se stavbou posedu i jeho praktickým využitím, například pro potřeby dočasných služeb nebo městského mobiliáře. Doprovodný program v sérii edukačních večírků adoruje posed na ikonu české krajiny, umělecký artefakt, chloubu mysliveckého inženýrství či nepřehlédnutelný prostředek oživení veřejného prostoru.

www.forum4AM.cz

Čestnou záštitu nad výstavou přijal Prokop Holoubek. Absolvent Lesnických škol v Hranicích, známý především díky členství v populární elektronické kapele Midi Lidi, která má na svém kontě, krom tří řadových alb, také soškou Českého Lva oceněný soundtrack k filmu Protektor režiséra Marka Najbrta a nádherný posedlí videoklip, který se stal znělkou celého festivalu.

Umělecká skupina Posedlí vznikla na jaře 2010 v plzeňském baru Anděl. Za cíl si dala přinést svěží vzduch na Designblok, který se jim zdál poslední roky strnulý a komerční. Vydali knihu, která jako první mapuje posedy v Čechách, tyto jedinečné skvosty lidové tvořivosti, které jsou druhou nejčastější stavbou v České republice a přesto byly uměním dosud opomíjeny. Největší pozornost upoutal jejich reálný posed, který ve výstavních prostorách postavili, a který se měl stát exekučním místem pro designové jeleny, kteří se poslední dobou v designu přemnožili. Na Designbloku 2011 představili svůj multifunkční železný stojánek inspirovaný konstrukcí posedu, který nabízí více jak čtyři sta různých způsobů využití a ukázal se jako druhá nejpraktičtější věc na světě. Za své počiny byli Posedlí celkem třikrát nominováni na Ceny Czech Grand Design, a to v kategoriích Grafický designér roku, Objev roku a Designér roku. Celá jejich práce je vlastně hledáním hranice mezi designem a obyčejnými věcmi.

www.posedli.cz