Sdružení 4AM Fórum pro architekturu a média ve spolupráci s Moravskou galerií v Brně otevírá nový variabilní kulturní prostor s galerijní kavárnou PRAHA. Principem tohoto prostoru je otevřenost, bezbariérovost, volný pohyb a svoboda vyjádření.

V kulturním prostoru PRAHA navazuje 4AM na svou předchozí činnost týkající se architektury, urbanismu, městského prostoru, současného umění a umění nových médií. Za účasti odborné i široké veřejnosti zde budou formou otevřených diskuzí, mezinárodních workshopů, přednášek, výstav a akcí ve veřejném prostoru artikulovány a kriticky zkoumány aktuální kulturně-společenské fenomény a související problémy a otázky.

PRAHA je denní kavárnou a barem v nekuřáckém a bezbariérovém prostředí s posezením uvnitř i celoroční zahrádkou na nádvoří Pražákova paláce. Proměnlivá nabídka kvalitního občerstvení a nápojů od pečlivě vybraných lokálních dodavatelů reaguje na sezónní možnosti. Součástí plánovaného programu budou i tematická setkání s místními foodblogery, nadšenci i profesionály z oblasti gastronomie. Součástí prostoru je veřejná knihovna s odbornými publikacemi a periodiky o současné architektuře, designu a umění. Jako přednáškový a výstavní prostor se stane dějištěm odborných přednášek architektů a teoretiků, uměleckých intervencí, workshopů, happeningů, diskuzí a fór, audiovizuální projekcí a sympózií. Budou zde pořádány koncerty elektronické, improvizované a soudobé klasické hudby, taneční improvizace, autorské a experimentální divadlo.