Poslední akce kulturního prostoru PRAHA/Fórum pro architekturu a média, na kterou zveme všechny dlouholeté kolegy, přátele a fanoušky našeho prostoru a aktivit. Filmové pásmo pro děti, křest nejnovějšího čísla architektonického Zinu, neformální setkání a posezení při dobrém jídle a hudbě. Umění spočinout.

 

fb event 

 

21. 12. 2019

16:00 Hurá na pohádky (2019) – pásmo krátkých animovaných filmů pro nejmenší diváky a jejich bystré sourozence a zvědavé rodiče.

18:00 Křest ZIN#3 Polution Matter(s) – křest dalšího architektonického zinu, který nabízí dialog s experimentálním architektem Francoisem Rochem.

19:00 DJ Boris Klepal – saturday mixtapes k poslechu, povídaní a jídlu 

Bazar PRAHA – nakupte vánoční dárky na poslední chvíli z knihovny, baru i prostoru PRAHA!

Večeře – vaří Viktor Pantůček ^-^

21:00 DJ Myslivec – party jako doma

 

❄︎ ❄︎ ❄︎ ❄︎ ❄︎ ❄︎ ❄︎ ❄︎ ❄︎ ❄︎ ❄︎ ❄︎ ❄︎ ❄︎ ❄︎ ❄︎ ❄︎ ❄︎ ❄︎ ❄︎ ❄︎ ❄︎ ❄︎ ❄︎ ❄︎ ❄︎ ❄︎ ❄︎ ❄︎ ❄︎

 

PROSTOR JAKO NÁSTROJ KOMUNIKACE Spolek 4AM zkoumal své ideje a vize související s architekturou, veřejným prostorem a uměním jako nástrojem pro komunikaci důležitých společenských témat od svého počátku – jak v brněnské Galerii architektury (2011–2012) tak i v následujících letech, kdy sídlil v prostorách bývalého (dnes však zase aktuálního) vlakového nádraží na Rosické ulici v Brně (2012-2014).

Kulturní prostor PRAHA/Fórum pro architekturu a média vznikl v roce 2014 jako reakce na výzvu Moravské galerie otevřít prostory státní instituce veřejnosti a vnést na nádvoří Pražákova paláce každodenní život.

Spolek 4AM tvořený odbornicemi a odborníky z oblasti architektury, teorie umění i volné tvorby, se rozhodl v prostorách bývalé restaurátorské dílny vytvořit bezbariérový kulturní prostor, který propojí jak různe instituce, tak i městské subkultury a návštěvníkyz řad odborné i laické veřejnosti.

Důraz na kritické myšlení a ochotu k neustálému přehodnocování vlastních pozic definoval už samotný architektonický návrh, v němž zásadní roli hraje variabilita a maximální funkčnost pro různé typy kulturně-uměleckých akcí.

I když byla PRAHA zároveň galerijní kavárnou s běžným denním provozom, její programová dramaturgie byla vždy jasně vymezená odbornou specializací a názorovou orientací členů 4AM.

Po pěti letech intenzivního každodenního provozu a více než tisícovky akcí, důležitých setkání, uměleckých rezidencí a autorských instalací, se členky a členové spolku rozhodli ke konci roku 2019 provoz PRAHY na nádvoří Pražákova paláce ukončit.

4AM bude nadále rozvíjet vlastní odbornou činnost a své síly věnovat nově se rýsujícím projektům i prioritám v osobním životě.

Díky všem kolegům, přátelům a fanouškům PRAHY za podporu a spolupráci!

 

Tešíme se na společné setkání 21. 12. 2019!