Výstava kurátorsky vedená uměleckým kolektivem Comunite Fresca vytvoří pole pro mezigenerační sdílení tvůrkyň a tvůrců různých generací propojených nitkou sympatií a příbuzností v přístupu k umělecké tvorbě a žití.

 

V Galerii Kabinet T. představí průběžnou skicu zaznamenávající proces tvorby a vzájemného učení. Centrálním objektem bude mobiliář, který ponese umělecké artefakty a bude sloužit jako pracovní prostor při tkaní, barvení vlny, malování akvarelu, promítání filmů, dokumentaci. Prostor bílé galerie se paprskovitě rozroste do pracovních koutů pro sdílení událostí a oslav. Cílem spolupráce bude skrze společnou tvorbu nalézt přímý prožitek, který vychází z každodennosti, ticha, prožívání rytmu a pohybu. Proces vznikání bude otevřen veřejnosti.

 

24.–28. dubna

Budování středového objektu, přístupno v otevírací době galerie.

 

10.–11. května 10:00–17:00

Michaela Casková, Comunite Fresca a Kryštof Netolický – dílna nakládání vlny a freskování, oba dny budou mít návštěvníci možnost přidat se ke společné freskové nástěnné malbě a barvení vlny pomocí přírodních materiálů. Setkání je neformálním workshopem, můžete se zapojit nebo se jen dívat.

 

19. května

Vernisáž od 17:00, otevřeno po dobu Galerijní a muzejní noci.

 

27.–28. května

Dílna zaměřená na rytmus, kresbu a dech s Inge Koskovou, Marií Štindlovou a Janou Houzarovou (Jahou Baul).