V rámci víkendového programu si pro vás Pragovka Gallery připravila událost Devět plus jedna, která se uskuteční v neděli 20. 9. 2020. Čeká vás malířská zóna, workshopy pro děti, komentované prohlídky výstav, kulatý stůl, projekce filmu, DJ.

 

PROGRAM:

 

VENKOVNÍ ZÓNA:

• 10:00–16:00 Teorie jablka v praxi – Sprejerský workshop s lektory Tomášem Hricem a Jolanou Lažovou.

Děti, máte rádi graffiti? Staňte se v tento den graffiti umělci a přijďte si vyzkoušet kreativní a zábavnou práci se spreji. Připravili jsme pro vás malování na připravené plochy, desky a papíry, vytváření šablon s industriální tématikou a další volné experimentování podle vlastní fantazie. Cílem workshopu je přiblížit dětem práci se spreji a seznámit se s graffiti uměním a umělci z české i zahraniční scény, o kterých si budeme povídat.

• 10:00–16:00 Otevřená malířská zóna

Chcete se stát příštím Vladimírem Mertou nebo Eliškou Fialovou? Pak musíte navštívit otevřenou malířskou zónu, v níž si můžete vyzkoušet práci u malířského stojanu a různé malířské techniky, a chcete-li, můžete využít i radu našich lektorů.

• 16:00 Workshop k výstavě Vlk se proměnil v planetu a potom se stal skvrnou s umělkyní Lenkou Černotou: Legální zásah do uměleckého díla. Zkuste přemalovat někomu obraz… zničit nebo zkrášlit ho, vyjádřit souhlas/nesouhlas s dílem – slovem, nápisem, barevnou stopou atd. Míra porozumění, projevení emocí, které obraz vyvolává. Přijďte zasáhnout!

• 13:00–18:00 DJ Zagaashi

 

VNITŘNÍ ZÓNA:

• 11:00 Projekce filmu s pamětníky Pragovky Work in progress obsahující vzpomínky pamětníků a přednášku Lukáše Berana. (projekce se budou opakovat až do 16:00)

• 14:00 Komentované prohlídky výstavami (konají se pouze do deseti osob a s rozestupy)

– Krátký úvod o historii areálu

– Komentovaná prohlídka výstavou Vlk se proměnil v planetu a potom se stal skvrnou s kurátorkou Editou Mikoláškovou a umělkyní Lenkou Černotou.

– Komentovaná prohlídka výstavy White Plastic s účastí některých umělců a jedné z kurátorek Markéty Jonášové.

• 15:00 Vernisáž výstavy Jana Vlčka / Don Quijoti

• 16:00 Přednáška o použití recyklovaných materiálů v architektuře – doprovodný program k výstavě Hned i zítra bude líp formou kulatého stolu (pouze do vyčerpání míst k sezení).

• 17:00 Lžu: Vizualizace iluze (performativní prezentace – doprovodný program k výstavě White Plastic)

Osm případových studií manipulace prostoru skrze médium vizualizace. Čtyři kostlivci ze skříně autorů výstavy, čtyři kostlivci z veřejného prostoru. Příspěvek k tématu manipulace fyzikálních zákonů světa v jeho digitálním odrazu a přiblížení možné představy o jeho budoucím statusu a propagaci.

 

Událost vzniká za spolupráce s akcí Devět plus jedna aneb pojďme se o tom pobavit.

http://bit.ly/devetplusjednapojdme 

 

Projekt je finančně podporován Ministerstvem kultury ČR, Hlavním městem Praha, Státním fondem kultury a Městskou částí Praha 9.