Začalo jaro a na Long Islandu pokračuje venkovní výstava, tentokrát ve společnosti s Festival m3 – Umění v prostoru.

18:00 vernisáž venkovních instalací

Umělci: Milan Mikuláštík, Martin Pfann + Tadeáš Polák (Rádio Tuleň), Vladimír Turner, Verge, Diana Winklerová

Kurátorka: Tereza Špinková

bar, oheň, občerstvení, hudba

událost na facebooku

———–

Dreamland byl jeden z prvních (počátek 20. století) zábavních parků na Long Islandu. Obyvatelé New Yorku zde trávili volný čas, odpočívali od pracovních dnů, zbavovali se nánosů těžkých osudů, občerstvovali mysl, ztráceli rovnováhu na atrakcích, omámeni a občerstveni se pak navraceli do všedních dnů. Země snů se zhmotnila skrze horské dráhy a hotdogy.
V českém prostředí Dreamland evokuje pohádkovou zemi, říši fantazie nebo místo, kde se mohou naplnit naše sny. Sny o lepších životech, superschopnostech, přemisťování v čase a místě. Prolínání možného i nemožného. Sny ale nejsou jen dobré a krásné – noční můry mají v naší fantazii a v nočních časech své místo.

Dreamland 2 je drsnější než jeho loňský předchůdce – apokalyptické vize se dějí právě teď a body zlomu, po kterých přichází jen katastrofa, jsou na denním pořádku. Sny jsou utiskovány realitou.

———–

Libeňský Long Island je místem, kde se mísí městská divočina, země nikoho a zároveň země všech se snahou místo zvelebit a zároveň je nechat takové, jaké je. Dočasně zde vzniká (trochu městsky divoká) venkovní galerie a místo pro všechny, kdo jdou okolo.

Součástí vernisáže 30.5. od 18:00 bude i akce a vernisáž 3 zahajovací dny s m3, které připravuje Festival m³ / Umění v prostoru.

Akce je podpořena Nadací pro současné umění Praha. Partnerem je Festival m³ / Umění v prostoru a BUBEC Art & Sculpture Studio.