Jak můžeme posílit celkovou odolnost ohřívajícího se města, namísto neustálého zpětného napravování těchto změn? Jak se tyto problémy zhmotňují v životě obyvatel Prahy a co to znamená pro ekosystémy města?

   

Zveme na interaktivní prostorovou instalaci Pohlceni v hloubi houští II, která se poprvé představuje v prostředí Prahy. Dílo uměleckého dua Eloïse Bonneviot & Anne de Boer funguje na principu virtuální hry, jež otevírá nové možnosti estetických a ekologických intervencí v městském prostoru. Zážitkový a zábavný aspekt hry nabízí možný způsob, jak lze čelit složitým souvislostem ekologických katastrof v moderním městském prostředí, kde nás často dusí pocity viny a bezmoci.

  

Efekt instalace se odvíjí od aktivní účasti návštěvnic a návštěvníků, kteří svou (inter)akcí přímo ovlivňují podobu simulované krajiny a sugestivní zvukové kulisy. V průběhu trvání výstavy se uskuteční několik řízených herních setkání, které umožní interaktivní zážitek různým skupinám hráčů a hráček pod vedením uměleckého dua. Účastníci hry se budou moci vtělit do ne-lidských bytostí, které představují různé komponenty městského prostředí.

   

Eloïse Bonneviot (*1986) a Anne de Boer (*1987) tvoří jako umělecké duo již přes 10 let a aktuálně působí v Berlíně. Ve své praxi se zaměřují na mezidruhové vztahy, klimatickou úzkost a spekulace ohledně budování našich světů. Využívají různé typy herních prvků, pomocí nichž společně vytvářejí představy o naší budoucnosti v době ekologického kolapsu. Zaměřují se na digitální kulturu, technologie a DIY tvorbu, přičemž pečlivě vybírají materiály použité ve svých dílech z hlediska provázanosti s okolím. Jejich experimenty plodí instalace a performativní díla, která interagují s publikem i jinak než tradičními výstavními formáty. V letech 2014–2022 působily pod názvem Mycological Twist a mezi lety 2011–2020 byly součástí kolektivu HARD-CORE.

  

Registrace na termíny herních setkání:

Pátek 19. 4. 17:00 (ENG)

Neděle 21. 4. 15:00 (ENG)

Středa 24. 4. 14:00 (ENG/CZ)

Sobota 27. 4. 15:00 (ENG/CZ)

  

Registrace je závazná, vzhledem k tomu, že funkčnost hry závisí na plném počtu účastníků. Pokud po učinění registrace zjistíte, že se v daném termínu hry zúčastnit nemůžete, dejte neprodleně, nejpozději však 48 hodin před termínem hry, vědět organizátorům na info@sjch.cz. Vaše neomluvená absence na herním setkání může znamenat znemožnění plného rozsahu hry pro ostatní hráčky a hráče.

   

Praktické informace:

– prostor knihovny i galerie je bezbariérový, včetně přístupu k toaletám;

– počet míst na herních setkáních je omezen a účast je možná pouze po předchozí registraci;

– hlavním jazykem je angličtina, k dispozici je ale také český překlad;

– každé herní setkání trvá přibližně 90 minut;

– v případě potřeby asistence či specifických potřeb nás prosím kontaktujte při registraci na zuzanasramkova@sjch.cz.