Přímý přenos mezinárodní hudební soutěže EuroNoize.

Přijďte do City Surfer Office podpořit kapelu Johnny the Horse, prvního českého finalistu soutěže, která vystoupí spolu s ostatními během soutěžního koncertu v klubu Scala 23. 5. 2019 v Londýně.

Přímý přenos ze soutěžního večera, budete moci sledovat v galerii City Surfer Office od 20:00 h 😎, kde během večera zahrají Tomáš Kopáček a rapová skupina Grottup!

19:00 START
19:15 Tomáš Kopáček
20:00 Začátek přímého přenosu
21:00 Grottup

Přítomní budou také páni z 🤑HUO se zbrusu novýma tričkama🤑!

Celý večer budete také moci hlasovat pro favorita soutěže pomocí mobilní aplikace. Odkaz na její stažení najdete v následujícím týdnu na timeline události.

TOMÁŠ KOPÁČEK patří mezi legendy české nezávislé kytarové scény. Začínal jako písničkář pod pseudonymem Mon Insomnia, se kterým se dostal jako jediný český projekt na americký hudební server Pitchfork (díky skladbě Missing Lust). Spoluzaložil nezapomenutelné výrazné kapely jako Black Tar Jesus, Tempelhof nebo India a pod přezdívkou Peter Vitin vydal album mírumilovných kytarových improvizací. Nyní si ho můžete poslechnout jako Tomáše Kopáčka.🎸💔

GROTTUP je právě se formující kapela rappera a herce Dana Kranicha, producenta Aid Kida a dvou výtvarníků – Marka Meduny (texty, vizuál) a Martina Lukáče (kostýmy, vizuál).
Kluci o sobě říkají: ,,Na živo obohacujeme klasickou hip-hopovou sestavu rapper + DJ o noisové improvizace a instumentální klubové tracky. Nedílnou součástí je živá práce s vokálními efekty.” 🔮

https://blacktarjesus.bandcamp.com
https://stoned-to-death.bandcamp.com/album/india-2
https://petervitin.bandcamp.com/releases

*
Are je od roku 2018 partnerem mezinárodního hudebního projektu EuroNoize, který iniciovala umělecká a kurátorská dvojice Pil & Galia Kolektiv na Univerzitě v Readingu. Projekt je s dávkou ironie odvozen od modelu soutěže Eurovision Song Contest a je její alternativní verzí pro kapely s působností ve výtvarném umění.

Do soutěže bylo nominováno 11 kapel z 11 evropských zemí.
Seznam všech nominovaných interpretů, participujících umělců a další info najdete zde: https://www.euronoize.eu

Pro projekt vzniká také série krátkých videí, které uvedou jednotlivé interprety v kontextu země, ze které pocházejí. Autorem českého příspěvku je umělec Martin Kohout. Videa budou k vidění během přímého přenosu.

Cílem EuroNoize je zkoumat vztah mezi uměním a DiY hudební scénou v Evropě prostřednictvím několika platforem. Kromě soutěžního večera je součástí projektu také výstava v Kunsthall Oslo, která se otevře koncem září 2019, a kniha, jejíž design, společne s coverem LP, navrhne Linda Dostalkova. LP vyjde v říjnu 2019 a najdete na něm 11 singlů všech nominovaných interpretů.

Dále se za Are na projektu EuroNoize podílí také hudební publicista Karl Vesely (Full Moon Magazine, Radio Wave, A2).