Fantasy role-playing game v prostředí výstavy Jana Boháče a Viktora Dedka.

 

Naši hru otevřeme pod vedením umělců celkem třikrát: dvakrát ve dne a jednou v noci pro zintenzivnění zážitku. Jan Boháč a Viktor Dedek v roli vypravěčů, pánů jeskyně, provedou vlastním fantasy světem hráčské komunity a veřejnost, která hru zná nebo se o ni zajímá.

 

Prostředím hry se stane ruina lodi, kterou oba umělci připravili pro PLATO jako performativně-výstavní projekt Kostlivec: Druhý díl eurostředověké ságy. Cesta příběhem eurostředověku, v němž se oba umělci opírají o estetiku středověku/fantasy unifikovanou institucí Evropské unie, může trvat i několik hodin nebo část dne či noci. „Jsme dva umělci, kteří se snaží pracovat s touto hrou v kontextu umění a jejími možnostmi artikulovat současná témata. Ať už jde o témata společnosti lidské či nelidské. Sejdeme se v předem domluvený čas, postavy vytvoříme na místě a pak odehrajeme jedno dlouhé sezení.“

 

Termíny her s umělci:

sobota 9. 10., 10–18 h /obsazeno/

neděle 10. 10., 10–18 h

so–ne 16.–17. 10., 20–6 h, noční hra /obsazeno/

 

Chcete si hru zahrát v jiném termínu?

Můžete, a to až do 2/1/2021, kdy výstava, tedy hrací prostředí, končí. Musíte však mít vlastní vypravěče. Materiál ke hraní (sešity, psací potřeby, speciální mnohostěnné kostky) bude po celou dobu výstavy dostupný při vstupu do galerie. Doporučujeme rezervaci, ideálně víkendů, předem na info@plato-ostrava.cz. Přijít si zahrát mo hou jak ostřílení hráči a hráčky, tak začátečníci. Na místě bude k dispozici základní návod a do hry rychle proniknete – stačí vymyslet příběh a postavy a vžít se do nich.

 

Určeno pro max. čtyřčlenné skupiny.

Zápisné: 100 Kč (zahrnuje občerstvení, bezednou kávu a herní materiál)

Registrační formulář zde.

Závazná registrace do 19. 9.

Během každé akce se bude hrát jedna několikahodinová hra.

 

Informace, co vlastně je a jak se hraje Dungeons and Dragons zde.

Více o výstavě a umělcích.