Pragovka Gallery srdečně zve na další doprovodný program výstavy Festival neviditelného filmu kurátorek Ley Petříkové a Maro Hajrapetjan v prostorách Pragovka Gallery Foyer a on-line. Tentokrát se můžete těšit 8. 4. v 18:00 na projekci filmu Stopa v hlavě a rozhovor s jeho tvůrkyněmi Terezou Daniell Adámkovou a členkami dílny Inventura. Sledujte nás na Facebooku Pragovka Gallery

 

PROJEKCE FILMU A ROZHOVOR

Dokumentární film reflektuje osobní příběhy a odlišné přístupy k tématu života starého člověka. V tomto případě se zpracování chopily dvě seniorské filmařky, Jana a Vlasta, které se svými ručními kamerami přemýšlejí o proměnách života v pokročilém věku, o jeho podobách a možnostech. Jaké kompromisy musí člověk zvažovat, aby mohl žít nadále důstojně?

 

Program je začleněn do akce Korzo Pragovka, v rámci něhož dále proběhnou:

– Komentované prohlídky s umělci a kurátory jednotlivých výstav Ekologická úzkost II

– Audiovizuální Performance Kryštofa Brůhy (výstava Transmutatio)

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Festival neviditelného filmu kurátorek Ley Petříkové a Maro Hajrapetjan je koncipován jako výzkumně-edukativní platforma, procesuální projekt, jehož tématem je neviditelnost okolností při vzniku a šíření pohyblivého obrazu. Autorky projektu tak samotným přenosem filmové události do galerijního prostředí Foyer přímo relativizují samotnou podstatu filmu coby neviditelného média, zhmotňovaného pouze v okamžiku projekce.

Jako ústřední bod celého festivalu lze pak vnímat ztracený film Le Magicien nedoceněné umělkyně Alice Rahon, v němž čaroděj, jako jediný přeživší nukleární katastrofy, dostal za úkol stvořit nový svět.

 

Výstavu je možné zhlédnout skrze výlohu galerie.

 

Další program:

13. 4. Přednáška Lea Petříková: Neviděná Alice Rahon a čaroděj

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pragovka Gallery se nachází v přízemí 2. zálivu Pragovky. Objekt je od centra vzdálen 15 min. Metro B – Kolbenova, tram č. 16 – Poštovská.

Na základě vládních nařízení bude galerie přístupná pouze zvenčí a online.

Projekt je finančně podporován Ministerstvem kultury ČR, Hlavním městem Praha, Státním fondem kultury, městskou částí Praha 9.

Mediálními partnery Pragovka Gallery jsou ArtMap, jlbjlt.net, Radio 1, informuji, Proti šedi, GoOut, artalk.cz, Rádio DAB Praha a Místní kultura ArtRevue.

 

facebook event