Cítil jsem své okolí, kontrasty, vzájemné rozklady a spojení. Byl jsem součástí těchto podmínek, růstu, skladeb matérií v sakrálním chrámu. Hlava a ruce Hór se pomalu měnily v nadpřirozené. Snažil jsem se o rekonstrukci vlastního vědomí, přitom jsem viděl jen stíny rukou, obrovské šlahouny. Hmota dostávala jiný tvar, barvy se oprošťovaly od svých obvyklých vlastností. Prostory kolem mě, vždy stejné, se začaly proměňovat, stejně jako tělesa, předměty, a jejich nánosy informací.

 

Schovával jsem se pod skleněnými plástvemi a snažil jsem se dešifrovat ohlušující tóny kolem mě. Hlava a ruce Hór mi připadaly čím dál tím víc známější.

 

Můj romantismus převažoval nad pravdivostí tohoto světa.

 

Mladí a Neklidní jsou projektem nezávislého dua umělkyň Veroniky Čechmánkové a Nely Britaňákové. Dvojice započala výstavní program začátkem roku 2016. Prostorem k výstavám se stal neinstitucionalizovaný interiér jejich vlastního bytu na Letné, kde v rámci tříleté výstavní činnosti uspořádaly již 22 výstav. Ty spočívají v jednodenních výstavách, kde je v praxi důležitým pojítkem komunita, která se společně utváří v přátelském prostředí a ojedinělé atmosféře každé události. Výstava I Followed the Shapes of the Shadow of My Hand v Garage Gallery Karlín, představuje třináct současných autorů a je taktéž první ze série hostujících projektů v rámci galerie.

 

curators/ Veronika Čechmánková & Nela Britaňáková

complementary text/ KuKu collective

graphic design/ Adam Soukup

translation/ Martina Freitagová