V rámci 3. ročníku XY: výstavy s procházkou, procházka vernisážemi – unikátního projektu olomouckých nezávislých galerií, představí svou tvorbu ústecká umělecká scéna! 

Zahájení procházky se uskuteční v nových, před rekonstrukcí zpřístupněných, prostorách budoucího Divadlo na cucky, Galerie XY a kavárny na Dolním nám. 42. 

ZAČÁTEK V 16 HODIN!
——————————————–
XY Ivana Zochová: Room-mate 

Ivana Zochová připravila interaktivní instalaci reagující na stávající prostor budoucího divadla na Dolním náměstí. Stejně jako nedávno v Galerii Emila Filly pokračuje s instalací, kde jsou fragmenty rostlin, provázky a křída podrobeny zásahu návštěvníků v období výstavy. Interaktivní instalace svým názvem Spolubydlící / Room-mate naznačuje vztah, který je vybudován a váže se na soužití s něčím nebo s někým. Provázky, které spojují rostlinu s křídou, parafrázují vztahy rostliny a země. V procesu pak zastupují nelehkou cestu a vzájemné propojení. Při lidském zásahu se vztahy stejně jako provázky proplétají a mnohdy jedním krokem naruší fungování okolních rostlin. Prostý model je signifikantní pro křehké vztahy, pomíjivost a s nadsázkou si hraje se slovními obraty, které vlastně docela přesně ilustrují běžné situace.

—————————————————————–
XY Studenti ateliéru Přírodní materiály: Situace 

Výstava s názvem Situace prezentuje výběr aktuálních projektů studentů ateliéru Přírodní materiály z Fakulty umění a designu UJEP v Ústí nad Labem. Zastoupeny jsou jak hotové projekty, tak projekty připravené přímo pro tuto výstavu. Reagují na konkrétní specifický prostor, nebo situace, které užitím původně nevýstavního prostoru vznikají. Tvorba studentů ateliéru vychází povětšinou ze vztahu místa, materiálu a procesu. Výsledkem práce jsou pak objekty a instalace mnohdy integrující pohyb, komentující určitý proces nebo situaci, či vyžadující interakci s divákem. Atmosféra ateliéru evokuje pocit, jako bychom vstoupili do spojovací chodby mezi laboratoří a dílnou zaplněné pozůstatky bádání a náruživé ruční práce. 
Vystavující: Stella Hrádková, Marie Kuklíková, Terezie Málková, Veronika Palmová, Kateřina Šichanová, Jana Šulcová, Veronika Tilšerová, Tereza Tvrdíková, Josefína Vávrová, Kryštof Vitner
http://fud.ujep.cz/ateliery/prirodni-materialy/

Kurátoři: Monika Beková, Jan Krtička, Robert Vlasák

Délka trvání výstavy 20. 4.–10. 5. 2017. 
Otevřeno ve všední dny 10–16 hod.