První výstava v novém roce bude v Galerii U Mloka patřit fotografii. Nečekejte ale vytříbené formy a precizní kompozice v černobílých uměleckých záběrech. Mimo jiné, ty zvládá Jaromír Krátký s přehledem také. U Mloka autor ale předvede, že objekty k fotografování lze nalézt i na ulici při cestě do práce, do obchodu či při čekání na tramvaj. V době mobilních technologií má navíc už skoro každý člověk své záznamové zařízení v kapse.

Fotografie jsou pořízeny mobilním telefonem Nokia 6303i, ten má dle parametrů rozlišení 3,2 MPx, které by mělo stačit pro ostré a detailní fotografie i ve větším formátu. Majoritní podíl témat pochází z prostředí našeho města Olomouce, z míst, kolem kterých mnohý divák může dennodenně procházet, aniž by jim věnoval bližší pozornost. V detailech ale tyto místa získávají nový rozměr, ať už hravý, humorný, odpuzující nebo vypovídající něco málo o naší společnosti.

Tento projekt je autorovým uvědoměním si, že na focení není tedy nutné vlastnit přístroj za desítky tisíc korun, ale lze použít dnes už skoro nezbytný mobilní telefon. Tento dlouhodobý projekt mapující české ulice a jejich vizuálno utvořené náhodně odhozenými předměty či kompozicemi se dělí na několik kategorií: od romantické čisté lásky až po drsnou realitu života v sérii Švanknatura – volně inspirovanou právě Janem Švankmajerem, ve kterém autor částečně nalézá inspiraci pro svou volnou tvorbu.