Srdečně zveme na uvedení nové knihy Jindřicha Janíčka Na západ severozápadní linkou, která vychází v nakladatelství Paseka. Probíhající výstava přípravných kreseb z knihy je k vidění v Xao.

 

Na západ severozápadní linkou je trochu cestopis, trochu komiks, trochu deník. Ale hlavně snaha o zapamatování zážitků z jedné dovolené. A taky důvod pro kreslení starých mostů, dálničních uzlů, malebných zálivů, velkých mostů, malých lokálních památek, bílých dodávek místních instalatérů, vlajících amerických vlajek nebo obyčejných ulic a pěkných mostů. Původně mělo jít o krátký příspěvek do edice Zbytečných reportáží, které Jindřich kreslí a sám sobě vydává od roku 2019. Ale vzpomínání na americký severozápad postupně nabobtnalo do rozsahu, kdy vydání z vlastních úspor nedávalo smysl. 

  

Jindřich Janíček (1990) se narodil ve Znojmě, absolvoval Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně a Ateliér ilustrace na UMPRUM. Je držitelem ceny Czech Grand Design a vyhledávaným knižním grafikem a ilustrátorem. Za komiks B jako běžec (2021) získal od České akademie komiksu cenu Muriel pro nejlepšího kreslíře.